Важливі зміни в програмі «єВідновлення»: на Херсонщині відтепер можливе обстеження зруйнованого житла

Важливі зміни в програмі «єВідновлення»: на Херсонщині відтепер можливе обстеження зруйнованого житла

Автор: Марина Поліщук 12 Липня 2024 10:30

У програму «єВідновлення» уряд вніс важливі зміни, що стосуються обстеження зруйнованого житла на території активних бойових дій, тобто і на правобережній Херсонщині зокрема. Що це означає?

10 липня у Мінреінтеграції повідомили, що напередодні Кабмін вніс зміни до Постанови № 473 від 19 квітня 2022 року. Вони передбачають, що тепер комісія може проводити обстеження знищених об’єктів на території активних бойових дій, де функціонують державні електронні інформаційні ресурси. Єдиний нюанс – робота комісії можлива з урахуванням безпекової ситуації.

До цього часу проводити обстеження та фіксацію знищених війною об’єктів на території активних бойових дій не було можливим. Тому дані про знищені об’єкти на цих територіях не потрапляли до Держреєстру пошкодженого та знищеного майна. Відповідно, люди не мали змоги отримати компенсації за програмою «єВідновлення».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бути ВПО важко морально й фізично: чому херсонці не можуть отримати компенсації за зруйноване житло

Запуск програми «єВідновлення» для житла, що розташоване на територіях активних бойових дій, довгий час відкладався через складність для комісій процесу верифікації пошкоджень, тобто підтвердження пошкодження або знищення житла. Про це в коментарі NV Бізнес повідомила голова Комітету ВР з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

За словами парламентарки, цим мають займатися спеціальні комісії, створені при органах місцевого самоврядування, які приходять і на місцях оглядають таке житло. На сьогодні їх в Україні працює близько 700. Але у випадку житла, розташованого поблизу зони бойових дій, можливості обстежити його були обмежені.

Однак тепер, за умови, якщо це буде безпечно, комісії зможуть це робити для територій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, пояснила Шуляк.

Вона додала, що наступним – дуже довгоочікуваним розширенням програми «єВідновлення» має стати можливість отримання компенсації жителям тимчасово окупованих територій (ТОТ).

«Наприкінці минулого року ми провели експериментальний проєкт у тимчасово окупованому Мелітополі, де обстеження знищеного житла проводилося за допомогою супутникових знімків, аерофотозйомки й дистанційного зондування Землі. У травні цього року цей проєкт визнано успішним і перші 2 млн гривень пішли в якості компенсації заявникам з Мелітополя. Стало зрозуміло, що програму можна і потрібно розширювати на інші міста. Рішення було за Урядом, і 10 липня він видав відповідну постанову», – повідомила Шуляк.

Про проєкти обстеження житла на ТОТ «Гривна» детально розповідала в публікації «Відмовитися від свого житла на ТОТ: держава готує нову програму компенсацій для переселенців».

На головній світлині: знищений будинок в одному зі вщент зруйнованих сіл у Бериславському районі. Квітень 2024 р. Фото: Фейсбук/Володимир Клюцевський 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів