Бути ВПО важко морально й фізично: чому херсонці не можуть отримати компенсації за зруйноване житло

Понад 3 000 родин Херсонщини отримали кошти на відновлення та придбання нового житла, зруйнованого внаслідок війни. Ця новина від влади викликала цілу хвилю питань від жителів деокупованої та досі окупованої території області. Більшість так і не отримали жодних компенсацій на ремонт чи сертифікатів на придбання житла.

Наразі отримати компенсацію, якщо житло пошкоджене, або сертифікат на придбання нового житла в іншому регіоні можуть лише жителі, які зареєстровані на територіях, де НЕМАЄ активних бойових дій. Як відомо, Херсон та Херсонський район, територія майже всього Бериславського району відносяться до зони активних бойових дій, де призупинено обстеження житла, оцінка рівня пошкоджень та відповідно – отримання компенсацій.

Ось про що повідомляють жителі Херсонщини в соцмережвх:

Валерій: «У моєму випадку у ДІЇ зазначено, що комісія призупинила розгляд заяви у зв’язку з тим, що об’єкт знаходиться на території, де ведуться бойові дії. Це Чорнобаївка. Тому й стоїть будівля без вікон і з пошкодженнями, які актовані комісією».

Олена: «Мій дім в районі річпорту, всі документи подані, дві комісії були, рішення зависло, бо там обстріли. Як далі? І таких, як я, тисячі!»

Перспективи ВПО та жителів, чия нерухомість знаходиться на деокупованій території, зрозумілі – чекати покращення безпекової ситуації.

«А що робити людям, які втратили і житло, і бізнес на лівому березі?» – запитує голову ХОВА Олександра Прокудіна пан Володимир.

«Вірити в ЗСУ та чекати звільнення лівобережжя, а далі – по напрацьованому механізму, – відповів Олександр Прокудін і додав: – На жаль, ми всі в таких умовах, особливо херсонці, і моя сім’я дуже багато втратила на лівому березі».

Із цієї безвиході можна було б знайти вихід – було би бажання, адже є населені пункти, які знищені вщент. Про це в інтерв’ю «Гривні» казала й начальниця Олешківської міської військової адміністрації Тетяна Гасаненко. Ідеться про села Кринки, Пойма, Підстепне та Піщанівка.

Повернімося до коментарів херсонців. Пані Марина пропонує один із таких варіантів:

«Усі постраждали від війни без винятку в тій чи іншій мірі. Потрібна ініціатива влади, потрібно вже розробляти програму виплат компенсації власникам житлових будинків лівобережжя. Ми зараз хочемо жити, а не потім, колись. Нам дуже важко на орендованій квартирі, ціни на яку тільки ростуть, і є почуття постійної тривоги через можливе виселення. Ідеться про такі населені пункти, як Гола Пристань, Олешки, Кринки, де зрозуміло, що житло непридатне до використання на 100%! Тим паче, є аеророзвідка… Можливо, я просто мрію, але бути ВПО це важко морально й фізично».

Отже наразі в Херсоні та ще багатьох населених пунктах правого берега та на всьому лівобережжі отримати компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло неможливо. Поки що це право є тільки в жителів відносно безпечних населених пунктів правобережжя.

Іншим залишається поневірятися світом у ролі ВПО та безхатьків, в яких війна забрала майже все…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Труднощі – через недосвідчених ріелторів і нотаріусів: жителі Миколаєва поділилися досвідом покупки нового житла взамін зруйнованого

На головній світлині: знищений будинок в одному зі вщент зруйнованих сіл у Бериславському районі. Квітень 2024 р. Фото: Фейсбук/Володимир Клюцевський

Пов'язані записи

Полювання на херсонців: місто під атаками російських дронів (відео)

Перше грудня. Ворожий безпілотник скинув на маршрутку вибухівку у Дніпровському районі Херсона. Внаслідок атаки загинули троє людей. Серед них відома у місті громадська діячка Римма Бараненко. Ця трагедія – продовження…

Херсонцю, засудженому за державну зраду, повідомили про підозру в скоєнні воєнного злочину

Поліція Херсонської області заочно повідомила про підозру в скоєнні воєнного злочину херсонцю, який працює на окупантів. Це нове звинувачення – на початку цього року колаборанта вже було засуджено за державну…