В якому стані фермерство на окупованій Херсонщині: хтось виїжджає, хтось співпрацює
Ілюстративне фото з відкритих джерел

В якому стані фермерство на окупованій Херсонщині: хтось виїжджає, хтось співпрацює

Автор: Ганна Власенко 13 Октября 2023 16:55

Фермерам, які залишилися в населених пунктах тимчасово окупованої частини Херсонщини, стає дедалі важче там жити й працювати. У тих, хто виїхав з окупації, теж проблем не менше.

Зокрема, у фермерів Херсонщини, які змушені були покинути свої господарства, окупанти або відбирають землі, або «націоналізують». Ці незаконні дії росіян зрештою приводять до того, що підприємства зникають взагалі або стають нерентабельними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти грабують фермерів: порівнюємо вартість овочів у Херсоні та тимчасово окупованих Великих Копанях

«Врожай, який збирають, якщо і є така можливість, то коштує дуже дешево. Ставлять такі рамки, що невигідно взагалі збирати. Тому що орендувати техніку, щоб зібрати врожай і заправити її, навіть дорожче, ніж не збирати. Тому нерентабельні підприємства. А якщо й зібрали врожай, то за невеликі гроші доводиться його реалізовувати», – розповів міський голова Каховки Віталій Немерець у коментарі «Новинам Приазов’я».

Фермери, які виїхали з окупації, намагаються керувати своїми господарствами дистанційно. Але це також викликає неабиякі труднощі.

«Окупаційна адміністрація там створила асоціацію якусь, якщо ти в неї входиш, все виконуєш, то у тебе більше можливостей потім з реалізацією товару і відповідно отримання якихось доходів. Знаю, що деякі фермери, які збирали цього року врожай, не хочуть здавати його по тих цінах, поклали поки в комору. Це з тих, хто не дуже підтримує окупаційний режим. Ті, хто йдуть на активну співпрацю, ті мають можливість продати і заробляють», – додав про ситуацію в Скадовській громаді міський голова Скадовська Олександр Яковлєв.

Загалом без переоформлення за російським законодавством працювати в окупації сьогодні вже майже неможливо, зазначають посадовці. Ті, кому вдається поки цього уникати, – це зазвичай невеликі сільгосппідприємства, які мають лише декілька гектарів землі.

За словами скадовського мера, є випадки, коли землю аграріїв, які виїхали, передають у власність іншим підприємцям.

«В основному, це колаборанти, але при підтримці місцевої влади. Тому що саме по собі це просто беззаконня. Під прикриттям якихось розпоряджень чи наказів такий перерозподіл відбувається», – каже Олександр Яковлєв.

Очільник Каховської громади додає, що серед тих аграріїв, хто залишився на окупованій території, є підприємці, які співпрацюють з окупаційною владою та сприяють так званій «націоналізації» українських земель окупантами.

«Звісно, що все це незаконно. Усі факти, які нам відомі, відомі й правоохоронним органам, і спецслужбам. Тому по всіх фактах дається правова оцінка, і я більш ніж упевнений, що кожний або хто порушив законодавство, або привласнив чужу землю чи іншу власність, буде притягнутий до відповідальності», – підкреслив Віталій Немерець.

Як повідомляла «Гривна», на тимчасово окупованій частині Херсонщини окупанти з так званих «адміністрацій» вигадали нову схему обкрадання фермерів.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів