Від липневої спеки страждають не лише люди, а тварини. Тому в Одеському зоопарку зараз не зустріти натовпу відвідувачів, а тварини надають перевагу відпочинку в затінку. Також мешканці зоопарку рятуються від високих температур завдяки так званим СПА-процедурам: для них тут облаштували ставки, фонтани та басейни.
Про те, як тварини переживають спеку виданню Української Служби Інформації розповів директор Одеського зоопарку Ігор Біляков.
«Є тварини, які її (ред.спеку) не люблять. Взагалі усі ссавці, теплокровні тварини переживають спеку важче ніж морози та дуже її не люблять. Особливо це великі хижаки. Тигри дуже мудро поступають – вони знають, що спекотні години треба перележати. Вони не хочуть їсти та нічого робити у ці хвилини, у них просто такий обряд сієсти. Копитні тварини набагато легше переносять спеку, птицям легко», – зазначив директор зоопарку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після підриву Каховської дамби Одеський зоопарк врятував близько 300 тварин (фото)
Найбільш чутливими до високих температур є рептилії, тому їх співробітники зоопарку переносять у прохолодне місце. Великі хижаки, як, наприклад, тигри перечікують спеку дрімаючи у тіні дерев, а ось для пернатих високі температури взагалі не є проблемою.
Для багатьох мешканці зоопарку облаштували тіньові навіси, фонтанчики, міні-ставки, грязьові калюжі і навіть власні басейни. Такі басейни, наприклад мають ведмеді, які дуже полюбляють там купатися, а також слониха Венді. До речі, для неї співробітники зоопарку також влаштовують обливання. Не зважаючи на те, що слониха має південні коріння та звикла до спеки, все одно надає перевагу відпочинку у затінку.
«Протягом дня декілька разів ми можемо також поливати її з брандспойта, там такий хороший напір — це такий масаж, релакс і охолодження. Для неї дуже важливо спілкування з людиною, тому що це дуже розумна соціальна тварина, і ми з нею спілкуємося під час цих процедур», – зазначив Ігор Біляков.
Як уже зазначалося найгірше спеку переносять рептилії. Ускладнює процес догляду за ними й систематичне відключення світла.
За словами Ігоря Білякова, через це неможливо забезпечити безперервну роботу тераріуму, оскільки необхідна аерація акваріумів та охолодження кормів для тварин. Тому співробітники використовують генератори, аби налагодили систематичну подачу кисню для підводних мешканців зоопарку.
До речі, днями «Гривна» писала, що мер Одеси звернувся до керівників ЖКСів, офісів, ресторанів, закладів та одеситів із закликом забезпечити біля своїх приміщень свіжу воду, щоб вуличні собаки, коти, птахи та інші тварини мали змогу втамувати спрагу.
Фото: Українська Служба Інформації
Тэги: