В Херсоні тепер і школи будуватимуть під землею, однак не всі батьки в захваті від ініціативи

В Херсоні тепер і школи будуватимуть під землею, однак не всі батьки в захваті від ініціативи

Автор: Дарина Лапіна 09 Апр. 2024 15:45

На початку цього тижня начальник Херсонської МВА Роман Мрочко поділився планами побудови підземної школи в місті. Ідея облаштувати навчальний процес під землею, для нинішніх українських реалій, – ненова. Будівництво подібного учбового закладу нещодавно завершили в Харкові. В Херсоні ж першу підземну школу планують відкрити вже за 8 місяців. 

Терористична російська федерація продовжує чинити геноцид на українських територіях. Щоденно різні населенні пункти потерпають від обстрілів окупантів. Прифронтовий Херсон – одне з міст, яке ворог атакує регулярно та за допомогою різної зброї. Кожен вихід на вулицю для херсонців є величезним ризиком, адже громадські місця – цілі російських воєнних злочинців. Та попри це херсонці, які залишаються в місті, мусять продовжувати ходити на роботу, в магазин чи до лікарні. Тому-то і з’явились думки деякі громадські місця «заховати» під землею.

В минулих публікаціях «Гривна» розповідала про плани влади побудувати в Херсоні три підземні медичні заклади: лікарню, пологовий будинок і центр крові. За словами начальника Херсонської ОВА Олександра Прокудіна, завершити будівництво мають до кінця 2024 року. 

І от нещодавно начальник Херсонської МВА заявив, що в місті найближчим часом почнуть будувати ще й підземну школу, а можливо, і не одну. Такими планами він поділився після відвідин міста Харкова, де подібний навчальний заклад вже готовий приймати учнів.

«Сьогодні, 8 квітня, знаходжусь у місті Харкові. Дізнався про те що вони побудували підземну школу, в якій одночасно можуть перебувати 450 дітей. Вона працює в дві зміни і буде приймати 900 дітей за день. Тут знаходяться 22 навчальні класи, актові зали, вбиральні. Коридори повністю з усіма витяжками. Школа обладнана всіма системами безпеки.

На сьогоднішній день плануємо таку школу побудувати на території Херсону для того, щоб наші діти змогли навчатися не тільки онлайн, а й офлайн в змішаній формі», – розповів Мрочко в своєму телеграм-каналі. 

Про строки реалізації проєкту він розказав в ефірі телемарафону «Єдині новини». 

За словами начальника ХМВА, будівництво розпочнуть вже за місяць, після оформлення необхідної документації. Загалом же на реалізацію проєкту потрібно близько 8-ми місяців. Він також додав, що в Херсоні, можливо, буде не один, а декілька підземних навчальних закладів:

Орієнтовно побудова цієї школи зайняла на території міста Харкова (вона розпочалась в кінці вересня і на даний час вона вже завершена.  

«Я сподіваюсь, що ми також впораємось, і за 8 місяців побудуємо вже першу школу, а можливо ми спробуємо і будівництво ще однієї такої школи», – сказав він в ефірі телемарафону.   

Роман Мрочко також зауважив, що отримував багато звернень від херсонських батьків з проханням облаштувати в місті безпечні місця, де б діти могли спілкуватись з однолітками. Однак, судячи з коментарів під дописом голови ХМВА у соцмережі, не всі батьки в захваті від ідеї водити своїх дітей в підземну школу. Нижче наводимо деякі з коментарів:

Наталія Гудименко: «В Херсоні можна загинути по дорозі до цієї школи. Батьки не дозволять. Та і вертатись під бомби ніхто не збирається».

Олена Суріна: «Школа потрібна для дітей, що і зараз залишаються в Херсоні. Дітям не вистачає садочків, шкіл, якихось гуртків. Зі слів батьків, діти потребують насамперед соціального спілкування. Третій рік ізоляції - для дитини це занадто довго».

Євгенія Карпенко: «Навчатись діти будуть під землею, а діставатись у школу і зі школи під обстрілами? Яке навчання в Херсоні? Найбільш небезпечна дорога до школи».

Ірина Саврий: «Це дуже добре. Бо наші діти хочуть вже додому, до школи. Маю надію, що в вересні відкриють хоча б одну школу».

Ніколас Ставицький: «Ніхто дітей в Херсон не поверне доки ворог за річкою стоїть».

Тата Тетяна: «Але є діти, які досі лишаються в місті і займаються онлайн. По поверненню, кожна родина вирішить сама!».

Фото ілюстративне, "Суспільне". 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів