Сімейний дохід – майже 6 млн гривень за рік: що задекларував начальник Херсонської МВА

Сімейний дохід – майже 6 млн гривень за рік: що задекларував начальник Херсонської МВА

Автор: Дарина Лапіна 02 Апр. 2024 09:15

29 березня на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції свою декларацію за 2023 рік опублікував начальник Херсонської МВА Роман Мрочко. Згідно з декларацією очільник ХМВА не має у власності об’єктів нерухомого майна, земельних ділянок чи автомобіля.

Роман Мрочко орендує 2 квартири: в Києві та Херсоні, а за місцем проживання зареєстрований у Дніпрі, в адміністративній будівлі, що належить Міністерству оборони.

Дружина начальника ХМВА – Інна Мрочко орендує 3 нежитлових приміщення в Одесі загальною площею в 58,1 (м2), 141,5 (м2) та 308,1 метрів квадратних.

У власності Інни Мрочко є також 4 земельні ділянки. Три з них (площею в 20000 метрів квадратних кожна) знаходяться в селі Мирне Одеської області. Ще одна, площею в 227 метрів квадратних – в селі Мигове Чернівецької області.

В графі «транспортні засоби» Роман Мрочко вказав інформацію лише про одне авто. Автомобіль марки LEXUS, 2018 року випуску, вартістю (на дату набуття права) 1,4 млн гривень, належить Інні Мрочко.

Подружжя вказало інформацію і про наявні в них готівкові кошти в різних валютах. Роман Мрочко задекларував 98 тис доларів США та 25 тис гривень. Відповідно його дружина Інна – 181 тис доларів США, 250 тис гривень та 22 тис євро.

За минулий рік очільник Херсонської МВА отримав 957 284 гривень заробітної плати за основним місцем роботи. Минулорічний дохід його дружини від підприємницької діяльності  склав 4 924 000 гривень.

В своїй декларації Роман Мрочко вказав інформацію про ще два об’єкти, які належать його дружині Інні – це «акракціон» вартістю 1 180 000 гривень в Одесі та «актракціон парковий» вартістю 1 300 000 гривень в Києві. Більш детальної інформації по об’єктам немає. Можемо лише припустити, що мова йде про розважальні атракціони.

Ознайомитись з деклараціями начальника ХМВА за попередні роки можна на сайті НАЗК. 

Відмітимо, що в минулому році в Україні було відновлено обов’язкове декларування посадовців. 12 жовтня 2023 року набрав чинності відповідний Закон. Одночасно стартувала й кампанія декларування за 2021-2022 роки, яка триватиме до 31 січня 2024 року, сказано на сайті НАЗК.

Декларування посадовців – один з найефективніших інструментів запобігання корупції. Завдяки йому кожен громадянин може дізнатися про статки посадовців, а відповідні органи проконтролювати, чи відповідають їхні витрати законним доходам.

«Гривна» не має на меті рахувати чужі гроші. Ми лише аналізуємо та висвітлюємо інформацію з декларацій місцевих політиків та чиновників з документів, що знаходяться у відкритому доступі.

Фото: Херсонська міськрада. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів