Нестача лікарів та критичні пошкодження медзакладів: як на Херсонщині справляються з проблемою

Нестача лікарів та критичні пошкодження медзакладів: як на Херсонщині справляються з проблемою

Автор: Дарина Лапіна 27 Мар. 2024 11:50

Окупанти знищили на Херсонщині 29 закладів охорони здоров’я повністю, ще 110 лікарень побиті ворожими снарядами. Загалом 80% медзакладів області були зруйновані чи пошкоджені внаслідок російської військової агресії. 

Про це днями розповів начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін в ефірі телемарафону «Єдині новини». 

За його словами, вже вдалося відновити 29 медичних закладів, крім цього ще в 21 лікарні провели часткові ремонтні роботи або зараз їх ремонтують. Однак медичні установи і досі продовжують бути однієї з головних мішеней російської армії.

Олександр Прокудін також розповів в яких умовах працює медична сфера області, зокрема наголосив на недостатній кількості вузькопрофільних лікарів:

«Медична сфера працює в штатному режимі. Заклади охорони здоров’я забезпечені необхідним обладнанням, препаратами, а головне – професійними кадрами. Проте дещо бракує лікарів, особливо вузькопрофільних. Це питання вирішуємо спільно з МОЗом, зокрема до нашої області приїздять і працюють фахівці з інших регіонів, які нам допомагають».

БУДІВНИЦТВО ПІДЗЕМНИХ ЛІКАРЕНЬ ЗАВЕРШАТЬ В 2024 РОЦІ

Мова йде про три проекти саме у місті Херсон: підземна лікарня, підземний пологовий будинок і центр крові. Як розповів начальник ХОВА «ВГОРУ», завершити будівництво підземних мед закладів в обласному центрі мають до кінця 2024 року. 

«По першому об’єкту вже є проектне рішення, яке пройшло експертизу. Вже скоро будуть заключені договори і виконуватимуться роботи. Всі інші ще в процесі проектування. Проекти є, але вони зараз проходять державні експертизи, перевірки і т.д.»,  – пояснив Прокудін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підземні лікарні, відновлення житла та захист цивільних – Прокудін про плани Херсонщини на 2024 рік

В ГРОМАДАХ ПРАЦЮЮТЬ МОДУЛЬНІ МЕДПУНКТИ

У Костирці та Новорайську, що на Бериславщині, працюють модульні пункти екстреної медичної допомоги. Вони є тимчасовою заміною пошкоджених лікарень. Про це повідомив начальник ХОВА в своєму Телерам-каналі.

Станції обладнані всім необхідним для комфортного перебування фельдшерів та прийому пацієнтів. Тут працюють виїзні бригади лікарів-волонтерів.

Один з медичних пунктів встановлений ВООЗ у партнерстві з МОЗ, другий - завдяки міжнародній організації Save the Children.

Така станція має запрацювати ще в одному населеному пункті Новорайської громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині відбудують з нуля знищену росіянами амбулаторію, ще один медзаклад відремонтують

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів