Росіяни призначили Едуарда Репілевського «міністром сільського господарства» Херсонщини

Росіяни призначили Едуарда Репілевського «міністром сільського господарства» Херсонщини

Автор: Марина Поліщук 10 Февр. 2023 11:00

Сів на місце вбитого Ковальова

Колаборант Едуард Репілевський призначений новим «міністром сільського господарства» окупованої частини Херсонської області. Про це стало відомо з документів, що опублікували днями росЗМІ, пише IPC «Херсон».

ДОВІДКА. Едуард Репілевський – депутат Херсонської обласної ради від забороненої ОПЗЖ, колишній правоохоронець. Був директором державного підприємства «Дослідне господарство "Каховське"». Власник кількох аграрних підприємств в Херсонській області. Зокрема з 2014 року є генеральним директором ТОВ «Агробізнес». Почесний громадянин Нової Каховки. Співпрацює з окупантами, перереєстрував свій бізнес у тимчасово окупованому Криму.

У документах ідеться про створення «Міжвідомчої комісії з регулювання перевезення сільгосппродукції». Головою «комісії» затвердили саме Репілевського, якого окупанти називають «міністром».

Раніше в публікаціях пропагандистів ім’я нового «міністра» не називали. Нагадаємо, що першим «міністром сільського господарства» окупованої Херсонщини був покійний колишній нардеп-зрадник від партії «Слуга народу» Олексій Ковальов. Його партизанський рух ліквідував ще в серпні 2022 року.

Що стосується новоутвореної «комісії», то, за задумом окупантів, вона має на меті контролювати обіг сільськогосподарської продукції на Херсонщині. Відтепер для її транспортування потрібно буде отримати дозвіл у «голови». Тож фактично колаборант Едуард Репілевський вирішуватиме, хто з фермерів продовжуватиме працювати в цій сфері. «Незаконну» продукцію вилучатимуть на користь РФ.

Пресує своїх робітників

Репілевський є власником кількох аграрних підприємств на Херсонщині, тож посада «міністра сільського господарства», вочевидь, тому й дісталася саме йому. До речі, у своїй компанії «Агробізнес», що розташована в селі Мар’янівка Тавричанської громади Каховського району, колаборант почав звільняти працівників, які відмовилися від отримання російського паспорта.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, у січні Репілевський збирав колектив і пригрозив звільненнями в разі неотримання російського паспорта. Станом на 26 січня, за словами працівників ТОВ «Агробізнес», звільнення вже почалися.

«Немає паспорта – немає і зарплати. Так заявив нам Репілевський. Ще раніше він заборонив працівникам читати українські телеграм-канали і примушував називати російських орків «асвабадітєлямі», а українських захисників – «нацистами». У людини зовсім «поїхав дах» від любові до Росії. Він уже не знає, як і в якому місці ще можна «підлизати» цим виродкам», – розповіли жителі Тавричанської громади.

Довічно відсторонений від футболу

Тим часом Українська асоціація футболу назавжди відсторонила Едуарда Репілевського від футболу. Нагадаємо, що зрадник також був президентом сімферопольського футбольного клубу «Таврія», який після окупації Криму базувався на Херсонщині.

«Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ уже прийняв низку рішень щодо заборони здійснювати будь-яку діяльність, пов’язану з футболом (адміністративну, спортивну та ін.) на території України довічно особам, які співпрацюють з окупаційною владою на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема, таку санкцію було застосовано до президента СК «Таврія» Сімферополь Репілевського Е.В., тренера Шевченка С.В., спостерігачів арбітражу Толмачова С.І., Муравйова О.В.», – ідеться в повідомленні на сайті Української асоціації футболу.

Президентом ФК «Таврія» Репілевський став у 2020 році, після того, як кримська команда переїхала з Берислава до села Мар’янівка. Його син Данило займав посаду віце-президента цього ж клубу.

До речі, Данило Репілевський теж співпрацює з окупантами. Він – депутат Херсонської обласної ради від партії «Слуга народу». Досі Репілевський-молодший перебував у тіні свого впливового батька. Як стверджують місцеві жителі, Данило публічно не виступає в підтримку Росії, однак «завжди робить так, як скаже його батько» і не здатен самостійно приймати жодних рішень.

Підозра в колабораційній діяльності

Херсонська обласна прокуратура ще 2 серпня минулого року повідомила Едуарду Репілевському про підозру в колабораційній діяльності, повідомив Офіс Генпрокуратури. За даними слідства, він організував у Новій Каховці спортивний захід на підтримку окупаційної влади. Зокрема, запросив до участі футбольні команди з окупованих територій, підшукав арбітрів та домовився про оформлення місцевого стадіону російською мовою.

8 травня 2022 року Репілевський разом із гауляйтером Нової Каховки Володимиром Леонтьєвим виступили перед початком змагань на заповненому глядачами стадіоні. Депутат обради заявив, що Херсонська область має ввійти до складу Росії, а також закликав людей до співпраці з окупаційною владою.

Санкція, за якою оголошено підозру (ч.6 ст.111-1 Кримінального кодексу), передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 12 років.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів