Троє важкохворих пацієнтів отримали другий шанс: житель Одещини став посмертним донором

Троє важкохворих пацієнтів отримали другий шанс: житель Одещини став посмертним донором

Автор: Ян Ярчук 01 Июля 2024 10:30

У Роздільнянській лікарні, що на Одещині, після експлантації донорських органів з'явився шанс на друге життя у трьох важкохворих пацієнтів. Унікальна операція була проведена спільно командою трансплантологів з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова та Вінницької обласної лікарні ім. М.І. Пирогова.

Як розповіли у Департаменті охорони здоров’я Одеської обласної військової адміністрації, посмертним донором став 41 річний пацієнт, якого госпіталізували 27 червня 2024 року з гострим порушенням мозкового кровообігу та інтенсивним внутрішньомозковим крововиливом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі лікарі успішно провели надскладну операцію на аорті інноваційним методом

«Згідно з чинним законодавством і клінічними протоколами, на жаль, всупереч проведеному лікуванню, після скликання двох консиліумів, лабораторно-інструментальних методів обстеження, було діагностовано смерть мозку. Медицина в таких випадках безсильна. Після такого кінцевого констатаційного висновку фахівців, трансплант-координатор розпочав бесіду з родичами, які дали згоду на донорство померлого пацієнта», – прокоментували у Департаменті охорони здоров’я.

Завдяки донорським органам шанс на друге життя з'явився у трьох важкохворих пацієнтів. Ними виявилися матір шістьох дітей, якій успішно провели трансплантацію серця, чоловік та дівчина, яким трансплантували нирки.

«На сьогоднішній час трансплантація вважається індикатором якості та рівня надання медичної допомоги, а також ступенем розвитку країни та суспільства. Не дивлячись на реалії сьогодення, наша держава та українська медицина продовжують розвиватися та покращувати свої можливості у сфері надання медичних послуг», – наголосили у Департаменті.

У Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова прокоментували, що всі операції пройшли успішно. Там також розповіли, що оскільки донорський орган знаходився за сотні кілометрів і доставка автомобільним транспортом була неможлива, то для швидкого транспортування донорського серця залучали гелікоптер.

Фото: Вінницька обласна лікарня ім. М.І. Пирогова, Департамент охорони здоров’я Одеської ОВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів