Один зі схилів в Одесі перетворився на згарище: еколог розповів про наслідки (фото)

Один зі схилів в Одесі перетворився на згарище: еколог розповів про наслідки (фото)

Автор: Ян Ярчук 02 Июля 2024 18:00

Цими вихідними в Приморському районі Одеси, на схилах поблизу Траси здоровʼя, спалахнула масштабна пожежа. Як наслідок – згорів цілий схил, де росли дерева та квіти.

Як інформували в ГУ ДСНС України в Одеській області, встановлено загоряння сухої трави, сміття та чагарнику. Ймовірна причина – необережне поводження з вогнем невстановленою особою.

Вже через годину рятувальникам вдалось повністю ліквідувати пожежу на загальній площі 1500 м.кв.

Однак шкода природі була завдана. Детальніше про це на своїй сторінці у фейсбук розповів еколог Владислав Балінський:

«Дерева, які висаджували  волонтери на схилах, і квіти – усе згоріло. Щодо цибулевих рослин, зокрема мускарій, тюльпанів, я, чесно кажучи, сподіваюся, що оскільки вони в землі, то деякі з них все ж вижили. Але дуже багато рослин загинуло, десятки дерев, квіти. Самшит, якого багато було на цьому схилі, він також загинув».

За його словами, це був один з небагатьох схилів, що був доступний для висаджування рослин.

Владислав Балінський наголошує, що основною проблемою є те, що деякі люди, які відпочивають на схилах, розпалюють багаття прямо на траві, і як наслідок – маємо такі пожежі, що вбивають природу.

Зазначимо, що лише за перший місяць літа в Одеській області сталося 625 пожеж на відкритих територіях та природних екосистемах, вогнем знищено 250 гектарів. Про це повідомляли в ДСНС.

Фото: Владислав Балінський

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів