Розмінування «Кам’янської Січі»: 6 співробітників парку стали демінерами – скільки вже вдалося очистити

Розмінування «Кам’янської Січі»: 6 співробітників парку стали демінерами – скільки вже вдалося очистити

Автор: Марина Поліщук 25 Вересня 2024 09:15

Нещодавно волонтери благодійної організації UAnimals допомогли закупити необхідне обладнання для розмінування Національного природного парку «Кам’янська Січ». Розміновують територію парку його працівники-добровольці.

Територія Національного парку – понад 12 тисяч гектарів у Бериславському районі. І майже всю її замінували російські окупанти.

Після повномасштабного вторгнення РФ через парк «Кам’янська Січ» фронт проходив двічі: навесні та восени 2022 року. Причому восени, коли ЗСУ почали поступово звільняти правобережжя Херсонщини, лінія фронту зупинилася тут більш ніж на місяць – до листопада, коли окупантів остаточно витіснили на лівий берег Дніпра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вони вважали, якщо я директор національного парку, значить ‒ директор "нацистів"» ‒ керівник «Кам’янської Січі» про окупацію

Тут були позиції російських військових, тут тривали бої. А після деокупації сюди долітають російські безпілотники. Тому тотальне мінування та щільне забруднення території Національного парку вибуховими пристроями – одна з найбільших проблем нині.

UAnimals, які опікуються не лише тваринами, а й, зокрема, відновленням довкілля, допомогли закупити обладнання для розмінування «Кам’янської Січі». Оскільки позиції ворога – на протилежному березі Дніпра, благодійники придбали 2 мобільні системи виявлення дронів, щоби запобігти небезпеці, ідеться на сторінці фонду в соцмережі.

Також придбали безпілотник, завдяки якому демінери визначають небезпечні місця та стежать за пожежами й переміщенням тварин.

«У вересні плануємо ще придбати для демінерів бронежилети, шоломи та протимінне взуття», - додали у фонді.

В UAnimals повідомили, що розмінуванням території «Кам’янської Січі» займаються 6 добровольців-працівників парку. Для цього вони навчалися в підрозділі спеціального призначення Збройних сил з розмінування.

Станом на початок вересня вдалося звільнити від мін 24% території парку. Загалом виявлено й деактивовано понад 600 протитанкових мін, ідеться на сторінці Нацпарку в соцмережі.

«На сьогодні вже виявлено й деактивовано 639 протитанкових мін - ТМ-62. Співробітники парку передали їх штурмовому полку Нацполіції України «Цунамі», що входить до «ОШБ НПУ «Лють». Ця зброя тепер використовуватиметься проти російських окупантів для звільнення лівобережжя Херсонщини», - зазначено в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці документують злочини проти природи у херсонському нацпарку

На світлинах: парк «Кам’янська Січ» після звільнення та боєприпаси, зібрані на його території. Фото: фейсбук/Національний природний парк «Кам'янська Січ»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів