Юрист родом з Херсонщини організовує воєнні тури по Україні для іноземних туристів

Юрист родом з Херсонщини організовує воєнні тури по Україні для іноземних туристів

Автор: Марина Поліщук 24 Вересня 2024 14:15

«Воєнні тури» – таку назву має компанія, засновником якої є київський адвокат Дмитро Никифоров. Чоловік родом з міста Олешки, довгий час працював на Херсонщині. Він розповів, чому вирішив зайнятися таким бізнесом та хто його клієнти.

Екскурсії для іноземців по пошкоджених Росією українських містах і селах стають все більше затребуваними. Такі тури можуть привернути увагу всього світу до війни, яку РФ веде проти України.

Саме цю ідею переслідує Дмитро Никифоров і додає, що не хоче, щоб діяльність його компанії сприймали суто як комерційний проєкт. Про це чоловік розповів в інтерв’ю німецькому виданню NTV.

ДОВІДКА. Дмитро Никифоров родом з Олешків, тут жив і навчався в гімназії. Після закінчення юридичної академії у 2013 році почав працювати старшим слідчим у Новокаховській прокуратурі Херсонської області, згодом став прокурором цієї ж прокуратури. У 2017 році отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, згодом переїхав до Києва, ідеться на сайті НАЗК.


Дмитро Никифоров займається також волонтерською діяльністю – зокрема, допомагає і бійцям на Херсонському напрямку. Фото зі сторінки Дмитра в інстаграмі

Дмитро розповів німецьким журналістам, що в перші місяці після повномасштабного вторгнення разом з колегами (чоловік є співзасновником юридичної компанії) всі зусилля спрямовували на допомогу військовим частинам у Києві та околицях. Влітку 2022 року його супроводу попросив поляк, який хотів зняти документальний фільм.

«Тоді я зрозумів, що такі тури можуть бути способом привернути увагу світу до війни», - пояснює Дмитро.

Він розповідає, що коли створив компанію «Військові тури», до нього почали звертатися вже не просто журналісти, а люди, які на власні очі хочуть побачити наслідки війни. Їх везуть у місця, де російські окупанти вчиняли звірства, де зруйновані будинки, інфраструктура.

«Гості виглядають засмученими, але не менш враженими. Вони діляться фотографіями, своїми враженнями та думками у соцмережах – це головна ідея проєкту: постійно нагадувати світу про війну», - розповідає Дмитро Никифоров.

Він додає, що турами цікавляться переважно журналісти, режисери-документалісти тощо. Але й частка звичайних туристів теж зростає. Переважно це представники Великобританії, США, Італії, Китаю та Малайзії віком від 25 до 35 років.

Хтось із них шукає пригод, для когось важливий історичний інтерес, а комусь подорож туди, де нещодавно відбувалися бойові дії, – це як відвідування меморіалів концентраційних таборів, які нагадують, наскільки важливо боротися з фашизмом, так само як нині – з рашизмом. При цьому туристів об’єднує солідарність з Україною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тімоті Снайдер: «Сучасна Росія – приклад крайнього фашизму»

Дмитра запитали, що він скаже людям, які можуть звинуватити його в тому, що він заробляє гроші на жахіттях війни.

«Я розумію, що деякі люди так думають. Але комерційний аспект – не в центрі уваги. Якби це було так, я б найняв ще більше людей. Але я цього не хочу. Мені допомагають і гіди, і перекладачі, і водій – усім треба заробляти на життя. Це нелегко під час війни. Частина коштів, виручених від турів, спрямовується безпосередньо на ЗСУ. Це наша інвестиція в мирне майбутнє країни», - відповів чоловік.

Дмитро Никифоров додав, що те, чим він зараз займається, є важливим для нього й з особистих причин:

«Мої батьки та родина мого брата втратили будинок в Олешках під Херсоном і були змушені виїхати. Місто окуповане путінськими військами. Саме це спонукає мене продовжувати показувати туристам, що тут відбувалося і відбувається».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Половини Олешківської громади вже нема»: місцеві – про страшні пожежі, які охопили ліс та прилеглі села

На головній світлині: жінка фотографує місце падіння російської ракети під Києвом. Ілюстративне фото: www.n-tv.de

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів