Релокований бізнес на Одещині: які сфери найпопулярніші

Релокований бізнес на Одещині: які сфери найпопулярніші

Автор: Ян Ярчук 25 Вересня 2024 14:15

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну деякі підприємці з різних регіонів країни зіткнулися з необхідністю переміщення та розгортання діяльності на більш безпечній території. І багато хто обирає для себе саме Одеську область.

За словами начальника Одеської ОВА Олега Кіпера, нині в області нараховується 140 тисяч ВПО, найбільше з Миколаєва, Херсона, Запоріжжя та Донбасу. Водночас він наголосив, що на початку повномасштабного вторгнення на Одещині проживало 240 тисяч внутрішньо переміщених людей.

«Хтось виїхав, хтось – залишився. Хтось вже остаточно прийняв рішення тут залишитися. Наприклад, в Ізмаїльському районі населення збільшилося на 30 тисяч, тому що там портове місто, багато моряків туди переселилися», – говорить Олег Кіпер в інтерв’ю «Міста сили».

Логічно, що люди, які змінюють своє місце проживання, хоч і тимчасово, вимушені релокувати й свій бізнес. Таким чином вони сприяють розвитку регіону та, звісно, створюють нові робочі місця.

За словами директора Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської ОВА Олексія Дмитренка, в регіоні спостерігається значне збільшення кількості підприємств, що змінили місце своєї діяльності.

«Хоча офіційно релокованого бізнесу, згідно з постановою Кабінету Міністрів, в області немає, більшість компаній перемістили свою діяльність неофіційно, тобто змінили юридичну та податкову адресу», – зазначив Дмитренко у коментарі «Першому регіональному».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку року понад 1 800 підприємців відкрили власну справу: чим нині займаються на Херсонщині

Він додав, що особливо активними в Одеському регіоні стали підприємства, власниками яких є ветерани та внутрішньо переміщені особи. Вони не лише переселяються в регіон, а й започатковують тут новий бізнес. Як приклади можна навести релоковані компанії з Херсона, Донецька та Запорізької області, що працюють у таких сферах, як промисловість, сільське господарство, виробництво сирів, вина, снеків тощо.

Окрім нових релокованих бізнесів є певна частина підприємств, що перемістилася в Одеську область ще у 2014 році.

«Взагалі ми постійно бачимо динаміку збільшення підприємств у сфері торгівлі: оптової, роздрібної. В абсолютному прирості все ж таки торгівля, транспорт, сільське господарство та логістика», – говорить посадовець.

Щодо сфери ІТ, то, попри загальний позитивний тренд, за словами Дмитренка, динаміка росту до початку повномасштабного вторгнення була значно вищою. Проте бізнес в цьому напрямі все ж таки розвивається.

Зазначимо, що згідно з даними сервісу «Опендатабот», станом на березень 2024 року кількість компаній, що залишили Одеську область, майже вдвічі перевищує кількість тих, що релокувалися до регіону. Так, за даними Єдиного державного реєстру, з початку повномасштабної війни з Одещини виїхали 60 компаній, тоді як в область переїхали лише 32.

Фото: shutterstock.com

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів