Равликові ферми на Одещині: як розвивається галузь в регіоні та куди експортують продукцію

Равликові ферми на Одещині: як розвивається галузь в регіоні та куди експортують продукцію

Автор: Дарина Лапіна 23 Июля 2024 10:00

Страви з равликів, які є надбанням французькою кухні, в ресторанах європейських країн тепер готуватимуть і з молюсків, вирощених на Одещині. Все тому, що равликові ферми області розширюють географію експорту. 

Окрім звичайного виробництва м’яса одеські підприємці реалізують фаршированих равликів в різних соусах, що сприяє також подальшому розвитку переробної галузі.

Як повідомили в департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин ООДА, наразі ареал вирощування равликів на Одещині представлений у кількох районах.

На півночі Одеської області – в селі Арчепитівка Любашівської громади п’ятий рік поспіль на березі річки Кодима функціонує ферма (площею 10 соток), яка спеціалізується на вирощувані та експорті двох видів равликів: Helix Aspersa Müller та Helix Aspersa Maxima. Виробнича потужність підприємства – 2-3 тонни на рік. Вирощену продукцію споживають місцеві жителі та експортують до Барселони.

У селі Саф’яни на березі однойменного озера в пониззі Дунаю розташована екоферма «Равлики Бессарабії», яка спеціалізується на виробництві м’яса найбільш популярної в Європі середземноморської породи равликів Helix aspersa Muller. Вирощують їх за європейською технологією, тільки на натуральному прикормі, без будь-якої хімії. В облдепартаменті агрополітики відмічають, що з початком повномасштабного вторгнення рф ферма перетворилася на місце реабілітації, яке все частіше відвідують переселенці та ветерани. Адже тут можна відпочити на березі озера з дегустацією страв з равликів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мене попросили доглянути 6 равликів, а через місяць їх стало 150»: історія херсонки, яка прихистила ахатинів-гігантів (фото)

У селі Єлизаветівка Роздільнянського району розташоване потужне равликове підприємство «Family Snail Farm», яке на період війни призупинило роботу. Тут займалися вирощуванням маточного стада, щорічно збільшуючи свої обсяги, а також навчали усіх охочих равликівництву. Після завершення війни власники планують розвивати ще один напрям – реалізацію фаршированих равликів у соусах.

Наразі в Білгород-Дністровському районі у селі Плахтіївка реалізується новий проект зі створення равликової ферми. У планах – будівництво переробного підприємства з подальшою реалізацією равликів за кордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорна ікра одеського виробництва: підприємці – про складнощі роботи в умовах війни

Популярним на Одещині стало й вирощування равликів, яких надалі доставляють до ресторанів. Зокрема, ФОП Волчанов спеціалізується на приготуванні равликів по-діжонськи, в соусі дорблю, по-бургундськи, в трюфельному соусі.

До слова, за перші 5 місяців 2024 року Україна експортувала 447 тонн молюсків, що на 56% більше аналогічного періоду за 2023 рік.

Головна світлина ілюстративна (stock.adobe.com), в тексті – зі сторінки департаменту агрополітики, продовольства та земельних відносин ООДА.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів