«Мене попросили доглянути 6 равликів, а через місяць їх стало 150»: історія херсонки, яка прихистила ахатинів-гігантів (фото)

«Мене попросили доглянути 6 равликів, а через місяць їх стало 150»: історія херсонки, яка прихистила ахатинів-гігантів (фото)

Автор: Дарина Лапіна 21 Мар. 2024 11:45

В той час поки росіяни нищать все, до чого можуть дістати своїми ракетами, українці продовжують боротися за збереження кожного життя, в тому числі і беззахисних братів наших менших.

На слуху вже сотні історій про порятунок найрізноманітніших тварин в умовах  війни

Багато хто з українців, виїжджаючи із зони бойових дій, замість додаткової валізи з речами брав із собою свого домашнього улюбленця, а то і декількох.

Херсонка Марія одна із таких людей. Як вона розповіла «Гривні», зараз у неї під опікою 67 маленьких тваринок, яких вона вивезла з Херсона і жила з ними спочатку в Тернополі, а тепер перевезла до Одеси. Її домашніми улюбленцями стали равлики-ахатини, яких вона, насправді, ніколи і не планувала заводити.

ДОВІДКА. Гігантський африканський равлик або ахатина — найбільший наземний равлик в світі, широко розповсюджений в тропічних і субтропічних країнах, де є сільськогосподарським шкідником. В країнах Європи з помірним кліматом, зокрема в Україні, виживання виду в природі неможливе, тому ахатина гігантська популярна як домашня тварина. В природі равлик може досягати маси в 450 грамів та нарощувати мушлю завдовжки до 40 сантиметрів. У неволі зазвичай розміри удвічі менші.

А почалося все ще в окупованому Херсоні, коли до Марії прийшла її подружка з проханням прихистити шістьох равликів. Дівчина планувала виїхати з окупації до Великої Британії  і не знала чи дозволять їй перетнути кордон разом з равликами.

Марія погодилась допомогти подружці і взяла до себе шістьох ахатинів.  Та вже через місяць в них народилось 150 маленьких равликів!

«З’явились вони в мене 1 червня 2022 року, а через місяць в них народились дітки –150 штук. Я була шокована! Коли я погоджувалась доглянути равликів, не думала, що вони народять дітей, та ще й стільки! Зі 150-ти малюків вижили 67, а ті що були слабенькі – померли, на жаль», – розповідає херсонка.

«Вони жили зі мною поки Херсон був в окупації. Були зі мною, коли ЗСУ звільнили наше місто. Та коли почались масовані обстріли Херсона, то я виїхала в Тернопіль. Равликів залишила своїй мамі, яка виїжджати не захотіла. Коли в Херсоні не було опалення, моя мама ставила бокс з равликами біля газової плити і так їх гріла. Бо вони при низьких температурах помирають. Пізніше моя мама приїхала до мене в гості до Тернополя і привезла їх мені. На роботі я подарувала 5 херсонських равликів своїм тернопільським колегам», – згадує Марія.

У квітні 2023 року дівчина переїхала до Одеси. Своїх домашніх улюбленців також взяла з собою.

«Їхали ми потягом. Всі провідниці, яких я зустрічала, посміхались і питали: «Ой, а що це у вас таке?», – пригадує херсонка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тварин збільшувалося з кожною хвилею евакуації: історія одного з херсонських зоопритулків

Дівчина також розповіла як доглядає своїх маленьких «підопічних»:

«Равлики їдять багато чого. Вони в мене люблять огірочки, листя салату, кріп, петрушку, яблука (тільки солодкі), капусту, моркву потерту на тертці, і обов’язково все це посипається спеціальним кальцієм для равликів. Він потрібен їм для зміцнення та росту їх «будиночка»-раковини».

Зі слів дівчини, вищезгаданий кальцій для равликів можна знайти далеко не в кожному зоомагазині.

«В магазин, в якому я купую, цей кальцій стали завозити частіше, бо я постійно приходжу – мене там вже знають. Ще купую їм спеціальний ґрунт, і постійно змінюю їм «квартири». Бо коли мені їх подружка віддала, вони були маленькі в такому ж маленькому боксі. Але за цей час вони виросли і зараз в них бокс на 80 літрів. Моя мама жартує, що коли всі мої равлики виростуть, то мені доведеться знімати їм окрему квартиру», – посміхається.

Марія зізнається, що бажання завести собі равликів в неї ніколи не виникало. Навпаки, спочатку дівчині навіть було трошки бридко доглядати за ними. Але зараз ставлення до равликів в неї змінилось:

«Моя подружка, власниця тих перших 6 равликів, нещодавно повернулась в Україну, зараз також в Одесі живе. Я їй віддала назад її равликів. А в мене залишились 67 їхніх дітей. І я тепер не хочу нікому їх віддавати».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тварини з притулку нічим не відрізняються від інших»: як херсонські зооволонтери знаходять тваринам нових господарів

Усі фото "Гривні" надала херсонка Марія

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів