Херсонці отримали дві міжнародні відзнаки хранителів історії з 11

Херсонці отримали дві міжнародні відзнаки хранителів історії з 11

Автор: Євген Веселов 27 Февр. 2024 14:15

До другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Тбілісі (Грузія) відбулося вручення відзнаки History Keepers (Хранителі історії, Вартові історії) для українських та грузинських громадських діячів, які займаються адвокацією України в різних сферах.

Як повідомляє ІРЦ «Правовий простір», цього року спеціальне журі визначило 11 переможців в Україні та Грузії, які зробили внесок у боротьбу з російською дезінформацією, популяризацію правдивих історичних наративів та зміцнення солідарності з Україною.

Серед переможців – двоє херсонців (на головній світлині):

- директорка ІРЦ «Правовий простір», голова культурного центру «Україна-Литва» Наталя Бімбірайте;

- історик, краєзнавець, голова ХОО КВУ Дементій Білий.

Наталя Бімбірайте відзначена нагородою за внесок у протидію російським історичним фейкам і багаторічну підтримку археологічних досліджень в Тягині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніхто не знає, що відбувається в окупованих селах». Херсонська правозахисниця збирає свідчення людей про терор

Дементій Білий відзначений за документування російських військових злочинів під час окупації, протидію російській пропаганді та багаторічну працю в галузі історії.

Влітку 2023 року Наталя Бімбірайте супроводжувала грузинських журналістів під час поїздки на Херсонщину. Під час церемонії нагородження одному з них – грузинському журналісту Раті Муджірі – вручив відзнаку Представник Посольства України в Грузії за журналістську діяльність після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну та видану книгу «Рабів до раю не пускають».

Серед Хранителів історії у цьому році також Святослав Вакарчук, фронтмен гурту «Океан Ельзи» та інші відомі українські діячі.

Одним із партнерів History Keepers в Україні став херсонський Центр культурного розвитку «Тотем»/Centre of cultural development "Totem" і особисто Олена Афанасьєва як випускниця EaP Civil Society Fellowships.

History Keepers – це спільна ініціатива Форуму громадянського суспільства країн Східного Партнерства (EaP Civic Society Forum) Грузії та України за підтримки ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Лемент Херсонщини»: сучасний літопис-манускрипт про події в регіоні під час російського вторгнення

Фото зі сторінки у Фейсбук ІРЦ «Правовий простір»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів