Повістки, бронювання, мобілізація: ухвалено важливі рішення

Повістки, бронювання, мобілізація: ухвалено важливі рішення

Автор: Марина Поліщук 10 Жовтня 2024 09:15

Цього тижня уряд і парламент ухвалили низку важливих рішень, які стосуються мобілізації. Ідеться про доставку повісток, призупинення бронювання та заборону мобілізації 18-25-річних. Далі – детальніше.

НОВІ ПРАВИЛА ДОСТАВКИ ПОВІСТОК ПОШТОЮ

Якщо військовозобов’язаний за 3 дні не забере надіслану поштою, йому можуть виписати штраф. Це одна зі змін, які уряд вніс 8 жовтня до постанови № 1147.

Які зміни передбачає документ:

- Кабмін уточнив, що рекомендовані листи з позначками «Повістка ТЦК», «Вручити особисто» під час доставки за зазначеною адресою мають бути вручені особисто адресату;

- у разі відсутності адресата за зазначеною адресою працівник пошти має проінформувати його за наявним номером телефону та/або вкласти до поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою «Повістка ТЦК»;

- якщо протягом 3 робочих днів після інформування адресат не з’явився для отримання рекомендованого листа, працівник пошти має зробити позначку, що «адресат відсутній за зазначеною адресою», і повернути лист відправнику. Власне, після цього ТЦК може винести постанову про штраф.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мобілізаційна валіза»: поради від українського захисника щодо комфортного фронтового побуту

Якщо військовозобов’язаний відмовляється отримати рекомендований лист, або він не проживає за вказаною адресою, працівник пошти має зробити позначку «Адресат відмовився» і теж повернути відправнику. У такому разі лист вважається офіційно врученим, навіть якщо особа фактично не отримала його особисто.

До речі, ці зміни стосуються і судових повісток.

БРОНЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ: ПРИЗУПИНИЛИ ЧИ НІ

8 жовтня Кабмін ухвалив ще одне важливе рішення, яким призупинив дію бронювання військовозобов’язаних до 15 листопада цього року. Відповідний витяг з протоколу опублікувало видання The Page, пославшись на джерело в уряді. Зазначається, що наразі всі суб’єкти, крім міністерств, мають утриматися від прийняття рішень про визнання підприємств, установ, організацій критично важливими.

До 15 листопада планується провести аудит уже ухвалених рішень про визначення критично важливих підприємств та організацій. Тож можливе анулювання військовозобов’язаним відстрочок від призову, якщо будуть виявлені факти необґрунтованого бронювання.

Водночас у Міноборони повідомили, що бронювання призупиняти не будуть, але аудит до зазначеної дати таки мають провести. Про це розповів перший заступник Міністра оборони України Іван Гаврилюк, пише «Суспільне».

«Рішення ухвалили, бо різко пішло збільшення кількості заброньованих людей. Протягом двох років було 540 тисяч людей, а тут за пару місяців – зростання вдвічі», — сказав він.

Раніше Президент Зеленський теж обурився великою кількістю вже заброньованих працівників потенційно критично важливих підприємств – ідеться про 1,5 мільйона осіб.

ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ 18-25-РІЧНИХ

9 жовтня парламент ухвалив закон № 11379-д про заборону мобілізації громадян 18-25 років. Згідно з документом, мобілізації не підлягають чоловіки вказаного віку, які до змін в мобілізаційному законодавстві мали статус обмежено придатних.

Прецедент був у тому, що раніше чоловіки віком до 25 років, які в мирний час були визнані непридатними до служби за станом здоров’я, у воєнний час ставали обмежено придатними, а значить – військовозобов’язаними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сам попросив, аби йому виписали повістку: історія військового з позивним Одеса

Водночас закон не передбачає демобілізації уже мобілізованих чоловіків 18-25 років. Документ ще має підписати Президент.

Ілюстративне фото: Генштаб ЗСУ

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів