Історія херсонського рятувальника, якого окупанти хотіли скинути з мосту

Історія херсонського рятувальника, якого окупанти хотіли скинути з мосту

Автор: Ян Ярчук 20 Листопада 2024 11:45

«Я чув їхню розмову, вони говорили за стіною: що будемо з ним робити, може краще прив’яжемо та скинемо з мосту, тому що він до ранку не доживе». 

Це спогади Владислава Шевніцина, рятувальника з Херсона, якого російські окупанти декілька днів тримали у полоні.

Владислав Шевніцин, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Херсонського головного управління ДСНС, на момент повномасштабного вторгнення перебував у Херсоні, виконуючи свої службові обов’язки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Дрони скидають міни просто на голови»: рятувальник – про тяжкі робочі будні в Херсоні

Коли мати подзвонила Владиславу та повідомила, що російські окупанти вже захопили Голу Пристань, він не вагався ні хвилини та вирушив до міста. Так, намагаючись врятувати матір, він сам опинився на межі життя і смерті: потрапив під обстріл, був поранений і пройшов через полон. Про це все рятувальник розповів у відео, опублікованому на сторінці ГУ ДСНС України у Херсонській області.

Проїжджаючи Антонівським мостом, Владислав зіткнувся з ворогом. Темрява не дала шансів побачити їх заздалегідь. Російські військові вийшли з узбіччя та відкрили вогонь по його машині. Отримавши поранення, він вийшов з авто, але ворог вже оточив його. Надалі російські військові забрали чоловіка у полон.

«Була ніч я не спав, бо дуже боліли рани після обстрілу і я чув їхню розмову, вони говорили за стіною: «що будемо з ним робити, може краще прив’яжемо та скинемо з мосту, тому що він до ранку не доживе». У мене насправді було багато ран, я, звичайно, тоді цього не розумів», – згадує херсонець.

Та попри численні рани, рятувальник тримався. Наступного ранку його допитали, а згодом посадили до БТР та відвезли в невідомому напрямку.

Як розповів херсонець, виявилося, що його доставили до Чорнобаївського аеропорту. Там він став свідком страшних «ігор» окупантів:

«Коли ми виходили за двері аеропорту, вони говорили, що тих, кого ведуть направо – на яму, наліво – відпускають. Були випадки, коли чоловіків виводили наліво, потім ми чули постріли ... і російські військові поверталися вже без них...».

Наступного дня чоловіка знову повантажили у бусик та відвезли у напрямку Чорнобаївки, а потім просто покинули на дорозі.

Пораненого Владислава підібрав цивільний чоловік, який і відвіз його до лікарні.

Після лікування він вирішив разом із родиною залишити окуповану територію. Це було нелегко: російські військові забрали його документи. Тому, як розповів чоловік, на блокпостах доводилося вдаватися до хитрощів, пояснюючи, що паспорт нібито був зданий на заміну. На щастя – окупанти вірили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Були шоковані від побаченого, все зруйноване»: історія рятувальника, який після деокупації повернувся жити до Посад-Покровського

Після виїзду з окупації чоловік працював у Запоріжжі, а після звільнення Херсона повернувся до рідного міста.

Фото: скриншот з відео ДСНС у Херсонській області

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів