«Мобілізаційна валіза»: поради від українського захисника щодо комфортного фронтового побуту

«Мобілізаційна валіза»: поради від українського захисника щодо комфортного фронтового побуту

Автор: Марина Поліщук 09 Липня 2024 10:30

Служити будуть усі. Так кажуть і військові, і волонтери, це доводить своїми діями наш скажений сусід, який щодня вбиває українців і не збирається зупинятися. Тому, мабуть, кожній українській родині варто заздалегідь подбати про «мобілізаційну валізу» – щоб мобілізований член родини мав усе необхідне йому у фронтовому побуті.

Корисними порадами щодо наповнення «мобілізаційної валізи» поділився на своїй сторінці в соцмережі Олександр Заклетський – заступник голови Karas Gallery (Карась Галерея) та захисник.

Далі – його поради з власного досвіду перебування на фронті та великий список «мобілізаційної валізи».

***

По-перше, проведіть медичний чекап та майте при собі найсвіжіші результати аналізів, рентгенівські знімки та висновки лікарів щодо вашого стану здоров'я. ВЛК часто працюють в «турборежимі», тому вам необхідно мати з собою максимум документів про ваші болячки.

По-друге, заздалегідь потурбуйтеся про готовність до мобілізації ваших близьких. Складіть список важливих речей, які треба зробити в разі вашої мобілізації (наприклад, залиште довіреній особі паролі від аккаунтів та пін-коди від карток). Зробіть дублікат ключів та передайте довіреним особам.

По-третє, підготуйте речі, що можуть вам стати в нагоді в армії з моменту потрапляння в навчальний центр. Це не означає, що вам треба їх перти на собі в день мобілізації, але вони мають лежати напоготові, щоб у разі необхідності їх можна було швидко відправити.

1. Пластикова папка, десяток файлів, ЧОРНІ кулькові ручки (штук 5 мінімум), десяток (краще більше) аркушів паперу, синій маркер, блокнот. Вам треба буде зберігати ваші документи. По можливості, наполягайте на письмових розписках, витягах з наказів, копій різних форм та інших офіційних документів. Обов'язково перезнімайте всі документи, які вас стосуються і проходять повз вас, на смартфон та зберігайте на гугл-диску, є можливість зробити копію – робіть! Усі речі, видані чи особисті, обов'язково підписуйте маркером.

2. Якісний подовжувач на 5 розеток та якісний трійник. Електрика, навіть коли вона є, часто знаходиться далеко від вашого ліжка або тумбочки. Якщо є трійничок, то в розетку завжди можна «вклинитися», а подовжувач забезпечить вас електрикою біля вашого закуточка. Не забудьте то все підписати.

3. Зарядка Quick Charge на 2-3 USB та кабелі. Заряджатися треба постійно та всім. І не тільки мобілки, але й павербанки та інші гаджети. Не забудьте то все підписати.

4. Павербанк на 20000 mAh – оптимальний варіант по формфактору та вазі, швидко заряджається. Краще мати не один а 2-3 на випадок довгих відключень.

5. Вологі серветки – багато. Вони – основа гігієни в польових умовах.

6. Щипчики-кусачки для нігтів та заусениць. Купіть обов'язково! Потім будете мені дякувати.

7. Обкладинка на військовий квиток – просто щоб зберігати його в пристойному вигляді. В ідеалі ще й покласти в кульочок із зіп-локом.

8. Ніж із кліпсою кишеньковий + кишенькова точилка. Вам увесь час треба буде щось різати, розпаковувати, нарізати, стругати, тощо. Не беріть самі дішманські – вони швидко тупляться, не купуйте щось надто дороге – це ваш робочий інструмент, а не понторіз.

9. «Сирітське» горнятко на 0,7-1 літр, електрокип'ятильник, ложка, виделка. Залог вашої автономності та шанс попити чай/каву коли вам заманеться, а не коли в їдальні даватимуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помідори, перці й кабачки: херсонські військові показали свій город на східному напрямку (відео)

10. Мультитул із пасатижами – неймовірно необхідна річ!

11. Таблетки від проносу.

12. Фервекс або інше протизастудне.

13. Дитяча присипка від попрілостей. Це дуже серйозно. Від попрілостей починають потерпати дуже швидко, і це дуже неприємно.

14. Ліхтарики налобні, 2 штуки. Дуже необхідна штука. Один нехай бовтається на шиї, інший – резервний.

15. Запасний змінний одяг: труси, шкарпетки, спортивки, кросівки. Щоб було в що перевдягнутися і випрати форму.

16. Гумові шльопки (краще із закритим носом типу сабо або крокси).

17. Наплічник на 20-30 літрів, щоб ходити на Нову Пошту, на закупи тощо.

18. Найлютіший «дезік» від комарів та москітна сітка. Зараз дуже актуально.

19. Газовий пальник із «Тюльпанчиком» та газовий балон для нього. Це, звісно, опціонально, але додасть вам незалежності та авторитету).

20. Старі бавовняні ганчірки, стара зубна щітка, ватні палички – вам доведеться постійно чистити зброю. І таких елементарних речей, зазвичай, під рукою немає, що сильно ускладнює задачу. Краще приготуватися заздалегідь. В ідеалі ще купити балістол.

21. Плоскогубці з ізольованими ручками (вони ж утконоси) та електровідкрутки з ізольованими ручками, відкрутка-пробник на фазу. Уся електрика на фронті весь час ламається, і треба лагодити контакти. Якщо у вас буде такий інструмент, це сильно полегшить життя вам та оточуючим.

22. Відкрутка з набором біт. Якщо у вас буде така штука, ви одразу отримаєте звання «людина з золотими руками». До них раджу ще покласти хоча б десяток різнокаліберних чорних саморізів.

23. Синя ізострічка (в ідеалі ще й сантехнічний скотч Duct Tape) та мотузка для сушіння білизни.

24. Суперклей – бажано не самий дешевий, перевірте, наскільки добре він тримає.

25. Рукавички будівельні. Тактичні рукавички – штука дорога, і не завжди треба саме їх «вбивати», будівельні рукавиці стануть вам в нагоді, повірте!

26. Чай у пакетиках, кава в стіках, супи швидкого приготування, цукор, сіль. Зробити собі маленький перекус – це частина контрольованого комфорту.

27. Набір для шиття та набір булавок.

28. Зубна паста, зубна щітка, гребінець, бритва. (У моєму випадку – ще й тример.)

29. Рушник з мікрофібри максимально великого розміру.

30. Персональна не тактична аптечка під ваші потреби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не нашкодити рідним, які захищають нас у війську – поради для цивільних

Ілюстративне фото: Depositphotos

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів