Почесному громадянину Херсона загрожує довічне позбавлення волі: СБУ повідомила про підозру Ромаскевичу

Почесному громадянину Херсона загрожує довічне позбавлення волі: СБУ повідомила про підозру Ромаскевичу
Фото з відкритих джерел
Автор: investigator.org.ua 17 Мар. 2023 18:05

Управління СБУ в Закарпатській області 15 березня повідомило про підозру в держзраді Юрію Ромаскевичу – головному державному санітарному лікарю Херсонської області, колишньому гендиректору державної установи «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», заслуженому лікарю України, почесному громадянину Херсона.

Повідомлення про підозру оприлюднене на сайті Офісу генерального прокурора.

У документі вказано, що Ромаскевич Юрій Олексійович, 13 червня 1966 року народження, у липні 2022 року добровільно погодився очолити підконтрольне Росії «государственное бюджетное учреждение здравоохранения «Херсонский областной центр гигиены и эпидемиологии», створене на базі захопленого окупантами закладу «Херсонський обласний центр гігієни і епідеміології».

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, підставою для повідомлення про підозру Ромаскевичу стала також публікація видання з доказами його співпраці з російськими загарбниками та його участь у пропагандистському форумі «Ми разом із Росією», проведеному в Херсоні 30 липня 2022 року. На цьому форумі Юрій Ромаскевич стверджував, що рівень медицини на Херсонщині та в Україні значно нижчий, ніж в незаконно анексованому Росією Криму. Хоча він сам багато років перебував на далеко не останніх посадах в сфері охорони здоров’я області.

Незадовго перед звільненням Херсона Ромаскевич утік до Генічеська, де став членом «регіонального комітету Комуністичної партії Російської Федерації» та делегатом першого з’їзду цієї політичної сили від Херсонщини, що відбувся в окупованому Криму.

За державну зраду в умовах воєнного стану Юрію Ромаскевичу загрожує довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна – за ч. 2 ст. 111 КК України.

ДОСЬЄ НА ЗРАДНИКА. Юрій Ромаскевич закінчив Кримський медичний інститут, згодом працював головним терапевтом управління охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації. У різні часи він очолював Херсонський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер, науково-рекомендаційну комісію Асоціації фахівців із спортивної медицини та лікувальної фізичної культури України, а останні роки очолював ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». У січні 2021 року призначений на посаду головного державного санітарного лікаря Херсонщини.

У 2001 році йому присвоєне почесне звання «Заслужений лікар АР Крим», у серпні 2006 року нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеню. У січні 2015 року отримав почесне звання «Заслужений лікар України». У серпні 2017 року Херсонська міська рада присвоїла йому звання «Почесний громадянин міста Херсона».

У різні роки він брав участь у виборах до Херсонської міськради від партій «УПС-Свіча» (2002 рік), «Аграрна партія України» (2010 рік), але не був обраний. У 2015-2020 роках був депутатом Херсонської обласної ради 7 скликання від партії «Об’єднання «Самопоміч».

У березні 2023 року Юрія Ромаскевича звільнили з посади генерального директора «Херсонського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Приєднуйтеся до нас:

Маестро знову на сцені, бо Герої – не вмирають. Пам’яті головного диригента Херсонської філармонії Юрія Керпатенка

«Будеш обслуговувати солдатів»: розповідь курсантки з Херсона, яку викрали й катували, щоб зняти в пропаганді

Битва за південь. Генштаб оприлюднив хронологію звільнення правобережної Херсонщини

Краєзнавчий музей викопує заховані археологічні знахідки