Зрадника Ромаскевича позбавили звання почесного доктора наук ХДУ

Зрадника Ромаскевича позбавили звання почесного доктора наук ХДУ
Автор: Євген Веселов 30 Августа 2022 10:05

Головний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич публічно висловив свою підтримку агресії росії на так званому «форумі за Росію».

Ромаскевич є кавалером українського ордену «За заслуги» і власником низки відомчих нагород і відзнак, однією з яких є звання почесного доктора наук Херсонського державного університету. Сьогодні, 29 серпня, рішенням вченої ради університету його було позбавлено цього почесного звання.

Про це йдеться на сайті Херсонського державного університету.

«У складні для держави часи одні науковці роблять все, аби підтримати освіту, займаються волонтерством, дехто навіть вступив у ряди ЗСУ та тероборони, а інші продають свою гідність та підтримують агресора. Такі люди не гідні жодних почестей. До цього списку увійшов й доктор медичних наук, доцент Юрій Ромаскевич.

Перший проректор Сергій Омельчук зазначив, що почесне звання присвоєне Юрію Ромаскевичу в 2017 році. Але на превеликий жаль наразі науковець співпрацює з окупаційною владою. Також він брав участь у так званому форумі «Ми разом з Росією» й пропагує ідеї руського миру серед населення.

Заслухавши й обговоривши інформацію першого проректора Сергія Омельчука вчена рада ХДУ прийняла одноголосне рішення: скасувати звання «Почесний доктор наук Херсонського державного університету» доктору медичних наук, доценту Юрію Ромаскевичу Олексійовичу».

До цього Херсонська міська рада заявила про ініціацію процедури позбавлення Ромаскевича звання «почесного громадянина» на першій сесії, як тільки можливо буде зібрати сесію. Це до речі єдині нам відомі приклад позбавлення колоборантів українських почесних відзнак. Нагадаємо, що окрім Ромаскевича кавалером ордену «За заслуги» є зрадники Булюк і Сальдо, останній навіть повний кавалер цього ордену.

Приєднуйтеся до нас:

Маестро знову на сцені, бо Герої – не вмирають. Пам’яті головного диригента Херсонської філармонії Юрія Керпатенка

«Будеш обслуговувати солдатів»: розповідь курсантки з Херсона, яку викрали й катували, щоб зняти в пропаганді

Битва за південь. Генштаб оприлюднив хронологію звільнення правобережної Херсонщини

Краєзнавчий музей викопує заховані археологічні знахідки