Підтоплення на Миколаївщині: найбільший паводок – на Снігурівщині, а Кінбурн став островом

Підтоплення на Миколаївщині: найбільший паводок – на Снігурівщині, а Кінбурн став островом

Автор: Марина Поліщук 10 Червня 2023 17:10

Яка ситуація в Миколаївській області з підвищенням рівня води та підтопленням населених пунктів внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС.

МИКОЛАЇВ: вода поступово спадає

Паводок у Миколаєві продовжує спадати. Станом на 8 годину ранку 10 червня рівень води в акваторії міста знизився на 9 сантиметрів і наразі складає 88 сантиметрів. Про це повідомив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Напередодні начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомляв, що в області станом на вечір 9 червня «почався спад рівня води». Олександр Сєнкевич додав, що рівень води в акваторії Миколаєва зупинився на позначці +100 см.

Загалом від початку паводку рівень води в річках Південний Буг та Інгул біля Миколаєва піднявся більш ніж на метр. Підтоплення були зафіксовані у чотирьох районах міста.

«На Намиві у найнижчій точці пляжу вода підступає до зупинок громадського транспорту. Щоб не йшла далі на проїжджу частину і до будинків – укріплюємо берег»,повідомляв мер міста.


Берег річки в районі Намиву в Миколаєві нагадує смітник. 9 червня 2023 р. Фото: novosti-n.org

СНІГУРІВКА: затоплено 4 мости

Станом на 7 годину ранку 10 червня почав спадати рівень води в Снігурівській громаді. Наразі він спав на 25 сантиметрів та сягає позначки 5,75 метра, повідомив начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта

За його словами, у зоні підтоплення залишаються 13 населених пунктів. Постраждали 4886 домоволодінь. Підтоплені 350 будинків, відключено від електромережі повністю 9 населених пунктів, 4 знеструмлено частково.

Із зони підтоплення евакуювали вже 658 людей, з них – 138 дітей. Маршрути евакуації працюють в посиленому режимі. 

«Продовжуємо доставляти човнами допомогу в постраждалі населені пункти, здійснюємо підвіз води по місту, також працюють пункти доочистки та розливу питної води», – повідомив Іван Кухта.

Раніше в Снігурівській громаді затопило водою 4 мостові переходи:

- підтоплена пішохідна переправа біля Галаганівки,

- зруйновано міст на Єлизаветівку,

- під водою знаходяться нещодавно зведені Василівський та Нововасилівський мости, тож проїзд ними неможливий.

Іван Кухта припускає, що всі ці мостові переходи, які зараз знаходяться під водою через техногенну повінь, можуть бути зруйновані, пише «НикВести».

За словами очільника МВА, мости знаходяться зараз (станом на 9 червня) на глибині до 5 метрів. Враховуючи те, що бурхлива течія розмивала дороги, то могли бути й змиті мости, але оцінити їхній стан можна буде тільки після того, як зійде вода. 


Мостовий перехід біля села Василівка повністю затоплений. Скріншот відео Івана Кухти

Міст біля села Нововасилівка. Скріншот відео Івана Кухти

Затоплений пішохідний міст біля села Галаганівка. Фото Івана Кухти

КІНБУРНСКИЙ ПІВОСТРІВ став островом

Увечері 7 червня Кінбурнський півострів відрізало водою від материкової частини України. Зокрема, біля села Геройське Чулаківської громади Скадовського району дорога, яка пов’язувала півострів з материком, повністю була затоплена, розповіли в Південному офісі держпідприємства «Ліси України».

8 червня в селі Василівка Очаківської громади на Кінбурні затопило перші дві вулиці. Місцеві жителі розповіли, що в будинках було до 20 сантиметрів води, повідомив Південний лісовий офіс.

За їхніми даними, лісові насадження Кінбурнського та Василівського лісництв затоплені на 30 і 14% відповідно.

На відео – Кінбурнська коса, 8 червня 2023 р.

9 червня Віталій Кім в ефірі телеканалу «Апостроф TV» повідомив, що окупанти забороняють цивільному населенню евакуюватися з тимчасово окупованої Кінбурнської коси, яку підтоплює через підрив Каховської ГЕС.

«Кінбурнська коса з півострова зараз стала островом, тому що єдиний шлях туди – розмитий. Там знаходяться люди. Ситуація важка, тому що там знаходяться й окупанти, які не дають людям евакуюватися. Вони вкрали всю техніку пожежників, щоб люди не могли загасити пожежі, які там тривають протягом останніх днів», – сказав він.

Миколаївський еколог – заступник голови Національного екологічного центру України Олег Деркач раніше зазначав у коментарі «НикВести», що підтоплення загрожує трьом селам на території Кінбурнського півострова: Василівка (Миколаївська область), Рибальче (Херсонська область) та Іванівка (Херсонська область).

«Раніше казали, що у випадку прориву всієї дамби, рівень води на Кінбурнській косі підвищиться на 3 метри. Ми ж не розуміємо, наскільки глибоко здійснено цей прорив, скільки шлюзів прорвало і скільки залишилося. Три метри – це багато для коси, тому що в такому випадку може підтопити Василівку. За лінією Рибальче – Іванівка, скоріше за все, буде прорив, що зробить косу островом. Тобто якщо взяти Кінбурн, то фактично всі три села можуть бути підтоплені», – каже Деркач.

Водночас, на території Кінбурнської коси вирують масштабні лісові пожежі. Про це свідчать данні автоматизованої системи «Пожежі». Нагадаємо, на території півострова не лишилося жодної техніки, за допомогою якої можна було би гасити лісові пожежі. Адже окупанти викрали пожежну спецтехніку. Тож місцеві жителі фактично лишилися сам на сам у зоні катастрофи.

На головній світлині: підтоплення в Миколаєві. Фото: t.me/senkevichonline

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів