Перейменування Первомайська: «вирішили зануритись у дослідження культури, історії»

Перейменування Первомайська: «вирішили зануритись у дослідження культури, історії»

Автор: Ганна Власенко 19 Сентября 2023 15:00

У Первомайську на Миколаївщині продовжують шукати варіанти нової назви для міста. 18 вересня відбулось чергове засідання постійно діючої комісії з питань найменування та перейменування об’єктів топоніміки при виконкомі Первомайської міськради. 

Головне питання засідання стосувалось перейменування міста Первомайськ. Згідно з Законом України «Про засудження та заборону пропаганди російської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та базуючись результатами опитувань, на офіційних сторінках міста, у соціальних мережах Facebook і Telegram, члени комісії мали змогу розглянути всі назви, за які проголосувала громада. А також обговорити нові можливі варіанти, що надійшли до виконавчого комітету міської ради, взявши до уваги історію рідного міста і його особливості. 

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: Перейменування Первомайська: які варіанти пропонує влада та чому обурені жителі

Аби підійти розумно та виважено до нагального питання, усі учасники засідання вирішили зануритись детальніше у дослідження культури, історії та у правові аспекти, вивчити досвід перейменування інших міст, та якомога швидше запропонувати для громадського вибору усі можливі назви для міста.

На офіційних сторінках у соцмережах Первомайської міської ради усі бажаючі можуть долучитися до голосування за нову назву. Опитування триватиме до 26 вересня. Наразі за Ольвіопіль проголосувало найбільше.

На сторінці міськради у Facebook назва Ольвіопіль поки набрала 42% голосів, на другому місці Богопіль та Першотравенськ, за які  проголосували 22%.

Усього на Миколаївщині рекомендують переглянути назви міст Первомайськ, Южноукраїнськ та 57 сіл через невідповідність стандартам державної мови. 

Раніше «Гривна» повідомляла, що у Миколаєві не буде вулиці імені Дмитра Марченка – генерал проти.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів