У Миколаєві не буде вулиці імені Дмитра Марченка – генерал проти

У Миколаєві не буде вулиці імені Дмитра Марченка – генерал проти

Автор: Марина Поліщук 01 Серпня 2023 15:10

У Миколаєві до 15 липня проводилося електронне опитування населення в рамках проєкту «Деколонізація: переосмислення імперського минулого в публічному просторі Миколаєва». Жителям міста пропонували подати свої пропозиції нових назв тих вулиць обласного центру, які необхідно перейменувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перейменування Первомайська: які варіанти пропонує влада та чому обурені жителі

Як повідомили в Агенції розвитку Миколаєва, загалом подано 958 пропозицій щодо перейменування вулиць. Здебільшого миколаївці пропонують увіковічнити імена відомих городян, які загинули в російсько-українській війні. А також хочуть бачити в назвах місцевих топонімів імена визначних діячів української історії та культури.

ЯКІ ВУЛИЦІ ХОЧУТЬ БАЧИТИ МИКОЛАЇВЦІ

Найпопулярніші 5 пропозицій – назвати одну з вулиць міста на честь:

- загиблого українського захисника Сергія Гуссіді (запропонували 144 миколаївця);

- загиблого від російського ракетного обстрілу українського підприємця та генерального директора агрохолдингу «Нібулон» Олексія Вадатурського (52 пропозиції);

- загиблого в російсько-українській війні поета Гліба Бабіча (43 пропозиції);

- на честь генерала Дмитра Марченка, який керував обороною Миколаєва у 2022 році (32 пропозиції);

- миколаївського поета Дмитра Креміня (21 пропозиція).

Серед популярних історичних постатей та сучасників, на честь яких також хочуть назвати вулиці Миколаєва:

- засновник миколаївської «Просвіти», автор опери «Катерина» та «Історії України-Руси» Микола Аркас (17 пропозицій);

- визначний діяч українського націоналістичного руху Степан Бандера (16 пропозицій);

- Герой України, полковник Ігорь Бедзай (14 пропозицій).

Також миколаївці пропонують назвати вулиці на честь:

-  українських класиків літератури (Івана Котляревського, Марка Кропивницького, Ліни Костенко, Василя Стуса, Олени Пчілки),

- героїв національно-визвольних змагань 1917-1921 рр. (Симона Петлюри, Павла Скоропадського, Петра Болбочана, отамана Григорьєва),

- загиблих героїв російсько-української війни (Дмитра Коцюбайла або Да Вінчі, Олександра Мацієвського, Олександра Янцена),

- міжнародних партнерів міста та України (Європейська, Варшавська, Датська або Данської солідарності, Брюсельська),

- британського екс-прем’єр-міністра Бориса Джонсона,

- героя російсько-чеченського війни Джохара Дудаєва,

- миколаївського астронома Карла Кнорре,

- українського вченого Володимира Вернадського тощо.

Як запевняють в Агенції розвитку Миколаєва, усі подані пропозиції надалі будуть враховані при розробці рекомендацій для подання на розгляд топонімічної комісії міськради.

ГЕНЕРАЛ МАРЧЕНКО ПРОТИ

Генерал Дмитро Марченко, ім’я якого – на вершині рейтингу серед запропонованих жителями міста назв вулиць, відреагував на цю новину великим дописом на своїй сторінці у Facebook. Він просить не називати його ім’ям вулицю в Миколаєві.

«Я дуже прошу зняти мене з даного заходу, тому що вважаю, що зробив замало нашому місту для такої високої нагороди!» – підсумував Марченко.

Публікуємо повний допис генерала:

«Шановні миколаївці, побратими, друзі, знайомі і просто мешканці! Всі ви з 25.02.2022 для мене стали рідними, моєю сімʼєю! Разом з вами та при вашій допомозі ми вистояли та відбили ворога, ми чинили опір, кожний як міг, ми разом пережили найстрашніші часи нашого життя у місті! Хтось взяв зброю і став до лав ЗСУ, хтось зі зброєю був готовий віддати життя за наше майбутнє і наших дітей, хтось готовив оборонні рубежі з лопатою разом із бійцями, хтось готував пляшки із горючою сумішшю, хтось годував бійців, одягав і зігрівав їх своєю надією, вірою та любовʼю, а хтось просто вірив і молився!

Ми всі! Всі з вами чинили опір, ми показали підступному ворогу, який в десятки разів перевищував нас в чисельності особового складу та особливо в перевазі техніці та озброєння, що ми гідний і єдиний народ, ми незламні, і саме нам вирішувати, як жити нашим дітям!

Ми вистояли і відстояли! Ми з вами не дали захопити Південь України, ми... звичайні бійці та їх командири, артилеристи, спецпризначенці, поліцейські, нацгвардійці, рятувальники і лікарі, волонтери та звичайні мешканці Миколаєва – ми стали в один стрій і змусили ворога відступати і міняти бойові порядки, ми змусили поміняти повністю їх стратегічні плани по захопленню Півдня України і блокування виходу до Чорного моря! На превеликий жаль, гинули найкращі сини і доньки нашої країни...

Я безмежно вдячний всім миколаївцям за ваше відношення і повагу до мене! Але я не можу погодитись, щоб мене якось відзначили в цій перемозі і при цьому забули про інших! Я не можу допустити, щоб моїм імʼям назвали одну із вулиць Миколаєва і при цьому не зробили такого по відношенню до усіх загиблих за наше місто і область! Я рахую, що буде дуже не справедливо по відношенню до тих, хто і досі це робить, я вважаю що «Миколаївский Ваньок» заслуговує на цю відзнаку не менше, ніж я, або Віталій Кім, чи Роман Костенко!

Ми всі просто робили свою роботу і те, що мали робити! Я дуже прошу зняти мене з даного заходу, тому що вважаю, що зробив замало нашому місту для такої високої нагороди! Дуже сподіваюсь на Ваше порозуміння і дякую за віру і довіру! Слава Україні!», – написав Дмитро Марченко.

***

В Агенції розвитку Миколаєва вже відреагували на заяву Дмитра Марченка:

«Генерал-майор Дмитро Марченко, який керував обороною Миколаєва на початку повномасштабної війни, виступив проти перейменування його імʼям однієї з вулиць міста.

Повністю підтримуємо позицію генерала щодо результатів публічного опитування миколаївців про перейменування вулиць, яке проводимо в межах проєкту «Деколонізація: переосмислення імперського минулого в публічному просторі Миколаєва».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів