Овочеві розкладки в Херсоні: стихійна торгівля чи спосіб виживання? (фото, відео)

Овочеві розкладки в Херсоні: стихійна торгівля чи спосіб виживання? (фото, відео)

Автор: Євген Веселов 14 Сентября 2023 13:00

Кінець літа, початок осені в Херсоні – найяскравіша та найсмачніша пора. Навіть цього року, коли немає сполучення з лівим берегом, коли заміновані поля на деокупованій частині області, городини достатньо, щоб радувати містян.

Але торгівлі овочами й фруктами радіють не всі: влада та правоохоронці наполягають, що вулиці міста навіть під час війни не мають перетворюватися на стихійний ринок.

Відео, де кремезний поліцейський складає адміністративний протокол за порушення правил торгівлі та благоустрою на родину підприємців, які в багатостраждальному мікрорайоні Корабел із власної машини торгують овочами, облетіло всі соцмережі.

Чоловік розповідає, що їхнє житло підтоплене, адже знаходиться в Гідропарку, магазин затоплений. Ринок на вулиці Патона зачинений. «Як нам виживати?!» – запитує він у своєму відеозверненні. Місцеві дякують торговцям, адже на Острів мало хто готовий везти продукти, магазини не працюють.

Як з’ясувалося, цей випадок – не поодинокий. Біля ринків, на прохідних місцях вулиць поліцейські й представники військової адміністрації постійно проводять рейди, намагаються впорядкувати стихійну торгівлю. Люди обурюються, адже під час війни небезпечно збиратися на одній локації – як то ринкове містечко, павільйон чи будівля ринку. Декілька разів ворог обстрілював Центральний ринок, були прильоти на Дніпровському ринку… У всіх ще в пам’яті ринок у Костянтинівці Донецької області, де після обстрілу – десятки постраждалих та загиблих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тиск на фермерів та грабунок: як відрізняються ціни в Херсоні та на окупованій території області

«Норми нашого життя сильно порушені ворогом. І не сильно унормовуються владою. Люди торгують чим можуть, максимально ближче до домівок і транспорту, економлять на “містовому”. Їх можна зрозуміти й на час війни не чіпати, дати ви­жи­ти. Боїтеся, що звикнуть? Ходіть нагадуйте, що це дозволено тимчасово, до припинення бойових дій, а далі – штраф. Але ж не зараз, не зараз!» – зазначено в одному з коментарів до відео.

Але у влади – своя правда. Бо стихійна торгівля – це порушення, сміття, антисанітарія, товари невідомого походження з тротуару, невідома якість продуктів, загроза для життя покупців. А ще це, звичайно, недоотримання бюджетом
коштів від ринкової діяльності.

«Невже херсонці заслуговують на хаос у місті? Невже забули, як під час окупації Херсона виглядало місто, коли з машин на спеці торгували ліками, харчами, усім підряд?» – запитує містян голова ХОВА Олександр Прокудін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розгул стихійної торгівлі в окупованому Херсоні: «Не пам'ятаю, щоб таке було навіть  у 90-х»

Він каже, що правила благоустрою та торгівлі порушувати не можна, розраховує на розуміння людей і запрошує торгівців працювати в спеціально організовані місця. На ринках достатньо місць.

Тим часом торгівля на вулицях триває. Як і боротьба з нею. Так було до війни, так є і зараз.

На світлинах: торгівля овочами та фруктами на вулицях Херсона, вересень, 2023 рік. Фото: Іван Підлісний

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів