Автор: Марина Поліщук 14 Июня 2022 07:30

Розгул стихійної торгівлі в окупованому Херсоні: «Не пам'ятаю, щоб таке було навіть  у 90-х»

Стихійна торгівля в Херсоні була завжди, хоч як із нею не боролися правоохоронні органи та влада. Але те, що відбувається зараз на ринках та вулицях окупованого міста, за свідченням херсонців, які не виїхали, - суцільний жах, повернення в буремні 90-ті.

АПТЕКА НА АСФАЛЬТІ ТА В БАГАЖНИКУ

З підпілля вийшли продавці паленого алкоголя і тепер відкрито торгують горілкою, вином та навіть коньяком… на розлив із пластикових бочок. Можна тільки уявити собі «якість» такої «домашньої водки». Наливають і бажаючим хильнути прямо на місці - тепер це називається «дегустація» (на фото). Але продаж на вулиці спиртного, цигарок без акцизу, швидкопсувних продуктів харчування - то квіточки. А от торгівля ліками невідомих виробників прямо з авто або з клейонки, розстеленої на асфальті, та ще й під палючим сонцем - то взагалі нонсенс.

Ось що про стихійну торгівлю в окупованому місті розповідають херсонці в місцевих пабліках:

«Везут все что ни попадя под девизом "каждый выживает как может". На жаре бухло, лекарства, мясо и все просто из багажника. И судя по всему, Херсону нужны не продукты, а алкоголь и сигареты - везде палеты с этим стоят».

***

«На алкашню і самогон мені фіолетово. Убило, коли побачила продаж ліків на капоті машини. Не пам'ятаю, щоб таке взагалі колись було, навіть у 90-х. І по обличчю продавців видно - "професійні фармацевти"».

***

«Инъекции это вообще бред на улице продавать, капли глазные - они в холодильнике должны храниться!»

***

«Товары, которые я лет 20 не видела, уже появились. Скоро, наверное, и наперсточники нарисуются».

***

«Кстати, в ЛДНР тоже в первую очередь появилось бухло и сигареты, чтобы не кипишевали самые бедные слои населения. Напились - и не лезут на рожон. Спившимся народом легче управлять».

***

«До войны никогда так в открытую спиртным не торговали. Понятно, что найти, где тебе нальют, было не проблема. Но не так, как сейчас - на "трех штыках" мужик сидит с табличкой "100-ка под огурчик" и разливает в стаканчики…»

Крім того, багато нарікань херсонців на продукти, завезені через Крим з росії - їх теж повно в магазинах і на стихійних ринках. «Несмачні та неякісні», - кажуть ті, хто змушений був купувати «чуже», бо «свого» вже немає.

НЕБЕЗПЕЧНЕ СПОЖИВАННЯ

Про небезпеку покупок на стихійних ринках теж наголошувалося завжди ще до війни. Але тепер це критична проблема. Бо відсутність сертифікатів якості продукції, яку продають з багажника, зберігання товарів у неналежних умовах, антисанітарія, недотримання термінів зберігання - це ті неприпустимі речі, що можуть завдати великої шкоди здоров'ю людини.

Медики підкреслюють, що подібні фактори передусім можуть викликати кишкові інфекції. А за відсутності нормальних ліків та ще й неможливості вчасно викликати швидку допомогу, кишкові інфекції можуть призвести до смертельних випадків, особливо серед дітей.

Є ПРОПОЗИЦІЯ

Зважаючи на розгул стихійної торгівлі в окупованому Херсоні, один із місцевих пабліків запропонував створити список небезпечних місць торгівлі.

«Якщо ви чи ваші знайомі купили щось на стихійному ринку, а це виявилося зіпсованим чи неякісним, то ми ці "точки" продажу можемо окремо публікувати. Надсилайте нам інформацію з фото (продукту та "точки"), далі ми створимо внутрішню систему, яка дозволить нам визначити найнебезпечніші місця продажу та повідомити про це людей у Херсоні», - написали адміністратори пабліка.

Ідея заслуговує на увагу, проте потребує детального доопрацювання, щоб уникнути ситуацій, коли, наприклад, конкуренти один одного почнуть «топити».

Загалом з усього - єдиний висновок: на жаль, херсонці в окупації, перебуваючи в надскладних життєвих умовах, під гнітом остогидлої російської «влади», змушені самі себе захищати ще й у питаннях безпеки покупок. При цьому стійкість і оптимізм наших людей вражають. Тримайтеся, херсонці, ЗСУ вже зовсім поруч!

Херсонська Буча: як росіяни катують і вбивають людей на півдні України

Зберігайте інформаційну гігієну! У мережі з'явився новий фейк про «ЗСУ вже на околицях Херсона»

«Кримська допомога» - є черговим фейком від рашистів

«Ми, 10 беззбройних жінок, стояли проти 20 окупантів з автоматами». Історія дівчини, яка прожила 70 днів в окупованому Мелітополі

Олександр Вілкул: «Херсонці, рідні, тримайтеся. Переможна українська армія вас визволить. Скоро»