Отруйне повітря Миколаєва: мер нарікає на фури, екологи – на вирубку дерев, а метеорологи всіх заспокоюють

Отруйне повітря Миколаєва: мер нарікає на фури, екологи – на вирубку дерев, а метеорологи всіх заспокоюють

Автор: Марина Поліщук 09 Мар. 2024 09:31

Нещодавно «Гривна» повідомляла, що, за даними досліджень, наприкінці лютого у Миколаєві перевищення вмісту формальдегіду в повітрі було в 1600 разів! Ця новина сполошила багатьох жителів та гостей міста. Проте фахівці обласного центру з гідрометеорології наголошують, що концентрація цієї отрути в повітрі не є критичною, хоча й перевищує норми.

Миколаївський обласний центр з гідрометеорології 4 березня оприлюднив чергову характеристику забруднення повітря по Миколаєву за тиждень із 26 лютого по 2 березня. Перевищення допустимої норми формальдегіду спостерігалося щодня – загалом перевищення вмісту цієї отрути в повітрі за вказаний тиждень було в понад 1300 разів.

Проблема не нова, наголошують фахівці. У коментарі «Суспільному» завідувачка сектору спостереження за забрудненням атмосфери повітря Світлана Шепель зазначила:

«Формальдегід у нас завжди був, протягом 10 років так точно, він був дуже високий».

Вона нагадала, що формальдегід – це безбарвний газ із подразливим запахом. Він потрапляє у повітря з промисловими викидами, згорянням пального, може бути наслідком неякісного газу, бензину, солярки. Отруєння ним проявляється через слабкість, головні болі, безсоння, прискорене серцебиття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одеса й Миколаїв – у п’ятірці українських міст із найбруднішим повітрям

У Миколаєві є 4 пункти спостереження за повітрям. Влітку, через меншу кількість опадів, рівень формальдегіду вищий, каже Світлана Шепель.

«Коли ми рахуємо концентрації формальдегіду, то враховується і температура, і тиск, напрям і швидкість вітру. Повітря у нас відносно чисте, і панікувати взагалі немає сенсу», – додає завідувачка.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич наголошує, що основною причиною забруднення повітря формальдегідами є постійний рух вантажних автомобілів через місто, які викидають шкідливі вихлопні гази.

«По-перше, нам руйнують дороги, а по-друге, було дослідження про якість повітря, і місто Миколаїв третє в Україні за забрудненням. Питання, а як це може бути, якщо всі заводи закриті? Хто ж забруднює повітря? Формальдегіди – це якраз вихлопи фур, які цілодобово переміщуються центром міста. У нас немає об'їзного мосту, тобто вони повинні заїхати в місто й проїхати через нього, щоб дістатися з київського напрямку на одеський», – розповів міський голова наприкінці минулого року в інтерв’ю Ліга.net.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині будуватимуть дорогу за 1,9 млрд гривень – чиновники кажуть, що зради немає

При цьому екологи наголошують, що на збільшення рівня формальдегіду в повітрі впливає вирубка зелених насаджень. Зокрема, тополі та платани – найкращі очисники повітря для південних регіонів.

«Тополя бореться із забруднювачами. Завдяки своїй структурі листя, вона краще, ніж інші дерева, поглинає гази. Одна тополя виробляє десь 140 кілограмів кисню в рік у середньому. На другому місці був клен, десь 100 з чимось поглинає вуглекислого газу і акумулює десь понад 50 кілограмів кисню за рік», – повідомила екологиня Інна Тимченко.

Вона додає, що замінити тополі на альтернативні дерева-очисники неможливо, тому є потреба їх висаджувати. Натомість, за словами заступника директора КП «Миколаївські парки» Максима Доргаліса, вирубувати тополі в Миколаєві почали у 2022 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екологи повідомляють про факти варварського знищення дерев у Миколаєві

На головній світлині: Миколаїв, архівне фото, автор Володимир Смирнов/nikvesti.com 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів