У повітрі Миколаєва більш ніж у 1000 разів перевищено вміст формальдегіду
Ілюстративне фото

У повітрі Миколаєва більш ніж у 1000 разів перевищено вміст формальдегіду

Автор: Євген Веселов 27 Февр. 2024 15:30

Миколаївський обласний Центр з гідрометеорології оприлюднив чергову характеристику забруднення повітря по місту Миколаїв за минулий тиждень (19-24 лютого 2024 року). Знову зафіксовано значне перевищення вмісту формальдегіду.

Контроль атмосферного повітря в Миколаєві здійснюється на 4-х пунктах спостереження, які знаходяться в різних кінцях міста. Основним забруднювачем атмосферного повітря є формальдегід.

Протягом минулого тижня перевищення гранично допустимої концентрації формальдегіду спостерігалося щодня, за іншими домішкам перевищення не спостерігалося протягом усього тижня, зазначають спеціалісти.

Пари формальдегіду потрапляють у повітря з вихлопними газами від транспорту, з димом цигарок, спалюванням сміття, випаровуванням стічних вод. Вони виділяються з дерево-стружкових плит, фанери, ламінату, пластикових пакетів для продуктів тощо.

Формальдегід може викликати алергію, кашель, напади астми, порушення сну, головні болі, хронічну втому та інші хвороби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві й Одесі зависокий вміст отрути в повітрі – чи є вихід?

За інформацією Екоклубу, спираючись на дослідження та оцінку ризиків від формальдегіду для здоров’я людини, Всесвітня організація охорони здоров’я зазначила середньодобову гранично допустиму концентрацію формальдегіду в атмосферному повітрі – 0,003 мг/м3.

В Україні, відповідно до Державних санітарних правил охорони атмосферного повітря населених місць, встановлені наступні допустимі концентрації:

- максимальна разова (ГДКм.р.): 0,035 мг/м3,
- середньодобова (ГДКс.д.): 0,003 мг/м3.

Виходячи з цього, у Миколаєві перевищення вмісту формальдегіду в повітрі за тиждень із 19 по 24 лютого був у 1600 разів!

За даними місцевого Гідрометцентру, стабільно, багато років формальдегід є основним забруднювачем повітря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екологи повідомляють про факти варварського знищення дерев у Миколаєві

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів