Окупована Херсонщина - під загрозою гуманітарної кризи: майже 200 населених пунктів без світла, є проблеми з водою

Окупована Херсонщина - під загрозою гуманітарної кризи: майже 200 населених пунктів без світла, є проблеми з водою

Автор: Дарина Лапіна 13 Мар. 2024 16:45

Жителі тимчасово окупованих територій Херсонщини скаржаться на тривалу відсутність електроенергії та повну відсутність водопостачання. Деякі населені пункти наближаються до гуманітарної кризи. Так звана тамтешня «влада» лише шукає виправдання, зовсім не вирішуючи проблему.

Подібна ситуація склалася в тимчасово окупованій Новій Каховці. Найбільший мікрорайон міста Сокіл вже четвертий тиждень без світла та інтернету. Люди також скаржаться на обмежене постачання води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медицина в окупації: жителі ТОТ Херсонщини бережуть залишки українських ліків, як скарб

Як розповів Новинам.LIVE міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, через те що місто на індивідуальному опаленні, у квартирах холодно, адже без електроенергії люди не можуть запустити газові котли. 

«Єдине, що залишилось від цивілізації, — це газ. Люди нагрівають воду, наливають в  пластмасові пляшки, і таким чином намагаються ніч переспати під 2-3 ковдрами. Наприклад, сьогодні вночі в Новій Каховці було 0 градусів. За такої температури, коли квартира не опалюється, дуже важко», — розповів Володимир Коваленко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хлопці, тікайте з окупованих територій»: що означає включення ТОТ Херсонщини до Південного військового округу РФ

Скріншот одного з новокаховських телеграм-каналів, де люди, які живуть на ТОТ Херсонщини, скаржаться на бездіяльність окупантів

Ситуацію в тимчасово окупованих населених пунктах прокоментував і перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський: 

«На жаль, у більшості громад, що під контролем росіян, спостерігається наближення до гуманітарної кризи. Деякі населені пункти взагалі без світла. У деяких повністю відсутнє водопостачання. Якщо ми говоримо про електромережу, підстанції і всі інші об’єкти, які є невіддільною складовою цієї мережі, то протягом усієї окупації насправді належного догляду, обслуговування всього цього обладнання не відбувалося.

В окупаційної адміністрації дуже значні проблеми із ремонтними бригадами. Для прикладу, наразі десь у майже 200 населених пунктів немає електропостачання. На зараз працюють три ремонтні бригади. Ми розуміємо, скільки часу їм знадобиться для того, щоб відновити енергопостачання. Є великі проблеми з постачанням обладнання та іншими речами, які необхідні для проведення ремонтних робіт.

Якщо у звільнених громадах, розуміючи, яка в нас ситуація (постійні обстріли), створювали завчасно ремонтні резерви, то там ця робота не проводилась.

І коли в них виникла проблема, що потрібно в одній локації замінити трансформаторну підстанцію, в іншій – перекласти мережу, то виявилось, що в них нічого немає. Вони починають шукати обладнання десь на території рф, а там шалена бюрократія, коштів на це немає, незрозуміло, хто за це відповідає, хто буде це постачати, й от вони втрачають час. А в цей час люди без світла, у таких погодних умовах, які були взимку і будуть надалі, в спекотне Херсонське літо.

Вкотре наголошую на тому, що росія, її блазні, зрадники і всі, хто там «вештається» з триколорами і вірою в путіна - не приносять нічого, окрім злиднів, розчарувань і розрухи.

Нормальне життя на цих територіях обов’язково буде, коли хлопці із ЗСУ знищать все те зло, яке вірить у свою безкарність.

Віримо в Україну. Віримо в ЗСУ! Вся Херсонщина буде вільною!». 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів