Медицина в окупації: жителі ТОТ Херсонщини бережуть залишки українських ліків, як скарб

Медицина в окупації: жителі ТОТ Херсонщини бережуть залишки українських ліків, як скарб

Автор: Дарина Лапіна 06 Мар. 2024 11:45

Росіяни продовжують знущатися над жителями тимчасово окупованих територій України. Одним із різновидів російського терору є заборона диспансеризації для громадян України на ТОТ. Таким чином окупанти змушують місцеве населення отримувати паспорт рф. Бо без російського паспорта українці не зможуть отримати лікування в медзакладі.

Як нещодавно повідомили в Центрі національного спротиву, при отриманні паспорта рф росіяни змушують українців писати відмову від українського громадянства, хоча це не визнається українським законодавством та не вимагається російським. 

Подібний шантаж загарбники практикують давно, зокрема і на ТОТ Херсонщини. «Гривна» отримала повідомлення від жителів лівобережжя області, зокрема із декількох сіл колишнього Олешківського району, про те, що окупанти заборонили тамтешнім медикам лікувати пацієнтів, якщо в них немає російського паспорта. Але тоді, кілька місяців тому, як розповідали нам місцеві, окупаційна «влада» не вимагала віддавати українські паспорти чи писати відмови від українського громадянства.

Схожа ситуація і в тимчасово окупованому Скадовську. Там неможливо отримати доступ до медичних послуг без російських документів. Та навіть якщо паспорт є, не всі послуги взагалі наявні в місті. Про це Новини.LIVE розповів міський голова Скадовська Олександр Яковлєв.

"Вони надають послуги і показують, що вони там розвивають медицину, але місцеві жителі скаржаться, що не все можна зробити і не всім… Там з гемодіалізом у Скадовську є питання... Тому неповноцінно там надаються ці послуги ", — розповів пан Яковлєв.

Аптеки у місті хоч і працюють, але ось імпортних ліків в них немає — лише препарати російського виробництва.

До слова, жителі окупованих населених пунктів Херсонщини скаржаться «Гривні» і на російські медикаменти. За їхніми словами, якість російських ліків – жахлива. Наприклад, знеболювальні не допомагають, навіть якщо випити декілька таблеток, а ліки для стабілізації тиску просто не діють. Люди, у яких хронічні проблеми з високим тиском так і розповідають:

«Треба ліки від тиску пити кожен день. Купити я можу лише російські, а вони не помагають – дуже слабкі. То в мене досі є запас українських ліків, я його бережу на екстрені випадки. Так кожен день приймаю російські, а коли вже зовсім погано стане – дістаю зі сховку українські таблетки».

Нагадаємо, раніше «Гривна» неодноразово розповідала про скарги жителів ТОТ Херсонщини на так звану російську медицину. Зокрема жителька одного із сіл Каховського району розповідала, що вартість ліків на окупованій території області є такою високою, що хворіти просто не можна.

«Витративши десь тисячу рублів на деякі ліки (не всі, що потрібні були), я зрозуміла, що час переходити на народні методи лікування. Бо ніяких грошей не вистачить на ті медикаменти. Тож рятувалася тим, що пила жир з молоком від кашлю, їла цибулю з медом – коротше, лікувалася, як могла», - розповідала жінка. 

Але на цьому жахи окупаційної медицини не закінчуються. За свіжими повідомленнями Центру національного спротиву, на тимчасово окупованих територіях відбулася ротація російських лікарів, які забезпечують легалізацію депортації українців.

«Нові лікарі прибули на ТОТ з Кабардино-Балкарії, офіційно для медоглядів українців. По факту медперсонал прибув для обслуговування особового складу зс рф. Також на цих лікарів покладаються обов’язки медоглядів, які слугують приводом для депортації українців, адже ворог планомірно проводить політику заміщення корінних мешканців захоплених земель росіянами», – йдеться в повідомленні.

Фото: Андрій Бородулін 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів