Окупанти привласнюють майно жителів Херсонщини. Голова облради Самойленко: «Мій будинок теж був захоплений»

Окупанти привласнюють майно жителів Херсонщини. Голова облради Самойленко: «Мій будинок теж був захоплений»

Автор: Марина Поліщук 21 Май 2023 12:15

На окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей окупанти відбирають нерухомість українців, продовжуючи так звану «націоналізацію». За допомогою місцевих зрадників загарбники віджимають у власників промислові підприємства та об’єкти малого й середнього бізнесу, реєструють їх у російському законодавчому полі. Те ж саме стосується і приватного житла українців.

«Гривна» вже писала, що в Мелітополі окупанти вигадують все нові способи того, як віджати чужі квартири та будинки. Житло людей, які змушені були виїхати через війну, загарбники називають «безхозним» і незаконно його привласнюють.

Центр національного спротиву повідомляє, що гауляйтери окупованих регіонів сходу України підписали «укази» щодо «особливостей отримання права власності на безхозну нерухомість».

Суть цього злочинного документа зводиться до того, що органи окупаційної адміністрації можуть звертатися до окупаційного суду з питанням «націоналізації» нерухомості, що належить громадянам України, яким довелося евакуюватися з тимчасово окупованої території (ТОТ), і яка вже протягом 3 місяців визнана як «безхазяйна» тими ж самими органами окупаційної адміністрації.

«Такі самі процеси відбуваються і на ТОТ Херсонської та Запорізької областей, де підрозділам російських окупаційних військ та колаборантам також «передають у власність» земельні ділянки, будинки та приватні квартири», – додає Центр нацспротиву.

Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко

Детальніше про так звану «націоналізацію» майна загарбниками на окупованій частині Херсонщини розповів голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

«У нас дуже багато повідомлень про то, що на території і Скадовського району, і Голопристанського району, і на території Генічеська колаборанти, гауляйтери дозволяють собі відверто красти майно, яке належить приватним особам або державі Україна – це єдина легітимна держава, яка може бути там і мати майно на території, окупованої ворогом», – сказав Самойленко у коментарі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

Він зазначив, що яскравим прикладом незаконного привласнення майна є захоплення окупаційною владою будівлі української клініки лікаря Володимира Козявкіна у Генічеську, який лікував дітей з церебральним паралічем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти привласнили клініку Козявкіна, оголосивши її «урядовим кварталом» нового міста на Арабатці

Крім житла, за словами Самойленка, окупаційна влада привласнює приватні підприємства та все майно, яке перебуває на їхній території.

«Націоналізація» по-російськи закінчується рівно на тому, що заходять окупанти на підприємство, вивозять все, що там є цінне, крадуть все, що там є – сировина або готова продукція, якщо воно щось виробляє, і кажуть, що все, «націоналізація» закінчилась. Типу, будемо зараз шукати нових інвесторів, будемо зараз шукати персонал, який буде працювати. Але залишаються голі стіни, все розкрадене, а ще найгірше – ще й заміноване все це залишається», – зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відновити документи на право власності, знищені або пошкоджені через війну?

Після звільнення правобережної частини Херсонщини все майно повернулося до своїх власників, стверджує голова облради. Його житло окупаційна влада також свого часу відібрала.

«Мій будинок, в якому я мешкав зі своєю родиною, був захоплений представниками окупаційної влади, ну, все цінне, скажемо так, умовно, що для них цінне, вони вкрали з всього будинку. Тому поки що я не можу повернути своїх дітей додому, та і Херсон перебуває під постійними обстрілами. Але прикладів того, що дійсно ворог був у будинках, ворог захоплював квартири, будинки, якісь дачні будиночки, прикладів цих є сотні», – розповів Самойленко.

Він додав, що таке житло може бути замінованим, тому повертатися туди варто лише після обстеження представниками Нацполіції і ДСНС.

 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного

«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Юрій Антощук: «Херсонщина довгий час буде максимально депресивним регіоном. Сподіваюся, що помиляюся» (інтерв’ю)

Дмитро Ярош: «Агент ГУР обіймав високу посаду в окупаційній адміністрації Херсонщини і був біля Сальдо»