Забирають за несплату комуналки. У Мелітополі окупанти «націоналізують» приватне житло
Ілюстративне фото

Забирають за несплату комуналки. У Мелітополі окупанти «націоналізують» приватне житло

Автор: Марина Поліщук 19 Апр. 2023 09:05

У Мелітополі триває привласнення російськими окупантами приватного житла жителів міста, які вимушено покинули домівку. Загарбники вигадують все нові способи того, як віджати чужі квартири та будинки.

Нагадаємо, у березні цього року з’явилася інформація, що Мелітополь – перше окуповане місто, де росіяни й колаборанти «націоналізують» приватне житло. Тоді стало відомо, що за першу декаду березня приблизно 50 квартир загарбники внесли в перелік об’єктів так званого «безхазяйного» майна.

Днями міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив у своєму телеграм-каналі про «націоналізація» житла в окупації 2.0.

«Перша хвиля: два місяці тому окупанти Мелітополя робили поквартирні рейди – виявляли порожні квартири, які визнавали «безхазяйними».

Друга хвиля: зараз. Вішають на двері об’яви «обьект имеет признак бесхозяйности». Або ставлять коректором мітки на вічка дверей, перевіряють чи живе хто вдома. Плюс забирають житло за несплату комунальних послуг у ворожі каси»,зазначив мер міста.

Про другу хвилю відбирання майна українців повідомляє і місцеве видання РІА «Мелітополь». За його інформацією, усі керівники обслуговуючих комунальних підприємств міста отримали від окупаційної влади настанову: забирати житло, за яке немає оплати за комунальними послугами.

Таким розпорядженням загарбники намагаються вбити одразу двох зайців: зібрати якомога більше грошей з населення перед втечею з міста, а також «націоналізувати» додаткову кількість квартир і будинків, які не вдалося відібрати у мелітопольців під час першої хвилі, стверджує видання. 

За деякою нерухомістю мелітопольців, які евакуювалися, доглядають рідні, що залишилися. Однак платити за все житло вони не спроможні. А ті, хто виїхав, фізично цього не можуть зробити. Тож квартальні та старші по будинках отримали настанову - надати в окупаційну адміністрацію списки неплатників за комунальні послуги.

Подібне відбувається не лише в Мелітополі. Так, у селищі Михайлівка місцевих жителів колаборанти теж попередили, що на житло, власники якого не сплатили комунальні рахунки, будуть оформлені документи про визнання його «безхазяйним».

Уникнути «націоналізації» можна одним способом, повідомляють пропагандисти: «до кінця поточного місяця необхідно прибути до комунального господарства для оформлення рішення щодо погашення заборгованості за комунальні послуги».


Скріншот пропагандистського телеграм-каналу. Фото: ria-m.tv

При цьому гауляйтер тимчасово окупованої частини Запорізької області Євген Балицький уже навіть і не приховує, що особисто благословив колаборантів та окупантів на незаконне відбирання майна жителів міста, пише РІА «Мелітополь». Нещодавно в Москві зрадник хвалився, яку «систему» він вигадав для відбирання майна простих громадян, що не скорилися «руському міру».

«Ми в себе ввели таку практику: якщо 3 місяці в будинок не заявляється господар, ми перевіряємо, де він перебуває. А потім будинок не забираємо у власність, а передаємо в управління. Довірче управління. І так само робимо з підприємствами», – заявив Балицький у студії московського телеканалу «Россия24».

Тим часом мер Мелітополя Іван Федоров повідомив, що наразі триває нова хвиля виїзду цивільних жителів – через терор, який влаштовують окупанти. За його словами, за останні кілька тижнів з міста виїхали близько 2 тисяч мелітопольців.

«Зараз ми бачимо чергову хвилю виїзду. Це є наслідком "бавовн", які почали виникати третій тиждень поспіль. Другий чинник – ворог посилив свою пропаганду й посилив терор проти цивільного населення. За останні кілька тижнів, за нашими розрахунками, виїхало щонайменше 2000 мешканців», – зазначив міський голова 18 квітня під час брифінгу, пише УНН.

Федоров подякував міжнародним партнерам, які уклали угоду з Мелітополем і допомагають місцевим жителям виїжджати з міста. За його словами, за їхньою програмою «вчергове виїхало 200 людей». Мер зазначив, що сьогодні жителі можуть виїхати з Мелітополя через Крим, кордон з Євросоюзом або через піший кордон з Сумською областю чи Грузією.

«Близько 90% виїжджає через Крим, а не тимчасово окуповані Бердянськ, Маріуполь, Новоазовськ. Оскільки проїзд через «ДНР» – це «рулетка», – додав він.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів