Захоплений в перші дні війни Херсон одразу опинився у фактичній блокаді. Окупаційні війська росії не дозволили відкрити жодного «зеленого» коридору, через який можливо було б організувати евакуацію мирного населення і доставку гуманітарних конвоїв в окуповане місто.
Внаслідок цього у місті утворився жорсткий дефіцит продуктів харчування, ліків і інших важливих для життя речей. Після встановлення окупаційної адміністрації, колоборантами було організовано торгівлю на базі віджатих у херсонців або у всеукраїнських мереж магазинів, за рахунок товарів ввезених з Криму, але їх якість сумнівна, а вартість захмарна.
Доставка гуманітарної допомоги і на сьогодні залишається вкрай серйозною проблемою, яка лежить на плечах волонтерів. Проходить вона зараз тими ж маршрутами, що й евакуація херсонців на підконтрольні території через село Василівка, що у Запорізькій області.
Однак російські окупанти заборонили постачання гуманітарних вантажів в область й в такий спосіб.
Про це повідомив радник Херсонського міського голови Роман Головня в ефірі «Еспресо».
«Чим ближче до фронту, тим складніша гуманітарна ситуація і з продуктами харчування, і з ліками. Якоюсь мірою люди потерпають і голодують. Колоборантам і окупантам наплювати на мирних людей», – зазначив він.
За його словами, окупанти заборонили ввозити гуманітарні вантажі на Херсонщину через Василівку. Через це страждають соціально незахищені верстви населення.
«Непроста ситуація в Херсоні, він відрізаний від лівобережної частини, яка була одним із елементів постачання продуктів харчування. Їжі достатньо, але все залежить від верстви населення», – розповів Головня.
В той же час російські окупаційні війська опиняються у складних умовах через контрнаступ ЗСУ. Так, окремі підрозділи армії загарбників налаштовані вести перемовини з українськими бійцями.
«Намагаються вести перемовини про умови того, як вони складуть зброю та перейдуть під егіду міжнародного гуманітарного права», – зазначила керівниця об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк.
За її словами, офіцери цих підрозділів отримали завдання залишати позиції у будь-який спосіб, який на той час буде доступний окупантам. Так, російські військові можуть повернутися назад до своїх або скласти зброю та "вийти з бойової гри".
Тэги: