Автор: Євген Веселов 12 Июня 2022 17:20

Російські пропагандистські ресурси запустили черговий фейк про гарне життя у тимчасово окупованому Херсоні. Гауляйтер Сальдо зі своїм посіпакою Стрємоусовим розповідають, як вони «вболівають за херсонців» і організували продаж продуктів у тільки відкритому магазині за цінами нижчими, ніж були до війни. От тільки херсонці відразу зрозуміли, що йдеться про захоплений супермаркет «Сільпо» на проспекті Ушакова й зазначили, що ціни в ньому – грабіжницькі.

У окупантів все фейкове. По-перше, магазин цей не тільки но відкритий, а віджатий окупантами у торгівельної мережі «Сільпо». Херсонці легко впізнають інтер’єр в стилі наївного українського мистецтва. Навіть цінники товарів із логотипом мережі «Сільпо». Але вартість у двох варіантах – в рублях та гривнях. Торгове обладнання теж те, що було в українському магазині.

Фейк й в тому, що вартість продуктів у цьому «соціальному маркеті» далеко не соціальна і набагато вища, ніж була до військового вторгнення та ніж у магазинах на підконтрольній уряду України території.

Наприклад, яловичина тушкована у банках по 400 грам. Ціна окупантів – від 134,00 грн, ціна в українських крамницях – від 70,00 грн.

Маслини «Iberica» мариновані в банці 350 грам. Ціна окупантів 121,03 грн, в українських крамницях - від 45,00 грн.

Яловичина свіжа, лопатка 1 кг. Ціна окупантів – 319,00 грн, ціна в українських крамницях - від 170,00 грн за 1 кг.

Черешня свіжа, 1 кг. Ціна окупантів – 108,5 грн, ціна в українських крамницях – 80,00 грн за 1 кг, ціна на українських ринках 60,00 грн за 1 кг.

Як ми бачимо, окупантські ціни перевищують ціни в українських крамницях у декілька разів, і нічого спільного із турботою про херсонців цей маркет не має. Це черговий приклад грабунку населення Херсонщини .

Нагадаємо, аналогічна ситуація з продажем ліків. Окупантська «влада» у Херсоні віджала приміщення та обладнання у української аптечної мережі, завозить ліки з Криму й продає набагато дорожче, ніж вони коштують на території, підконтрольній уряду України.

Херсонська Буча: як росіяни катують і вбивають людей на півдні України

Зберігайте інформаційну гігієну! У мережі з'явився новий фейк про «ЗСУ вже на околицях Херсона»

Олександр Вілкул: «Херсонці, рідні, тримайтеся. Переможна українська армія вас визволить. Скоро»

«У нас, у херсонців, назавжди зламана психіка»: евакуйована з Херсона активістка розповіла про життя в окупації

Росіяни планують красти електроенергію українського Півдня