Окупаційна адміністрація Херсонщини встановила «новий» курс гривні

Окупаційна адміністрація Херсонщини встановила «новий» курс гривні

Автор: Євген Веселов 09 Сентября 2022 13:00

6 вересня 2022 року на Херсонщині так званий тимчасово виконуючий обов’язки глави «військово-цивільної адміністрації» Сергій Єлісєєв ввів новий курс гривні. Тепер за одну гривню даватимуть 1,25 російських рубля. Про це свідчить підписане ним розпорядження, яке було оприлюднене окупаційною «владою».

Нагадаємо, що у частині тимчасово окупованих територій Херсонщини ворог почав ще з травня вводити в обіг російські рублі, при цьому залишивши гривню. Тоді людям пропонували обміняти гривню, але за курсом, який далекий від офіційного та дорівнював 1 до 2.

Потім російська окупаційна адміністрація Херсонської області ще більше штучно занизила курс української гривні - 29 червня гауляйтер «військово-цивільної адміністрації» Володимир Сальдо ввів новий курс рубля. Тоді за одну гривню давали півтора російських рубля.

Цікаво, що офіційний курс рубля до гривні, встановлений НБУ станом на 9 вересня, складає 0,60 копійок за 1 російський рубль, тобто 100 українських гривень дорівнюють 160 російським рублям.

У той же час окупаційна влада рубль фактично прирівняла до гривні — за 1 грн можна купити в окупантів 1,25 рубля, відповідно, 100 грн дорівнює 125 рублів.

Треба додати, що, скоріш за все, це централізоване рішення російських окупантів для всіх тимчасово окупованих територій країни. На день раніше від Херсона курс гривні був штучно занижений на тимчасово захоплених територіях Луганської області. Так, з понеділка, 5 вересня, «уряд» «ЛНР» встановив «офіційний» курс гривні до рубля як 1,00 до 1,25. Ще кілька місяців тому за 100 гривень можна було отримати 250 рублів.

Наразі ціни в магазинах у тимчасово окупованому Херсоні внаслідок вторгнення російських окупантів на нашу землю космічні як в українських гривнях, так і в російських рублях. Заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський виклав на своїй сторінці в соціальній мережі фото актуальних цін у херсонських магазинах.

Наприклад, куряче філе в Херсоні вартує 209 грн/кг, при його вартості на вільній Україні 90-110 грн/кг, а курячі крильця - 201 грн/кг при їх вартості на вільній Україні близько 80 грн/кг.

На цьому фоні херсонці, які співпрацюють з окупаційною «владою» хваляться своїми новими російськими зарплатами. Для прикладу, лікар отримав за місяць 65 тисяч рублів, медична сестра 48 тисяч рублів, чиновники окупаційної адміністрації отримують до 100 тисяч рублів.

Попри все це, українці вірять, що ціни в рублях, фантастичні курси гривні та зарплати, яких нема у самій Росії, - це не на довго. Збройні Сили України деокупують українську Херсонщину швидше, ніж росіяни встановлять там повністю свої правила.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів