Один зі снарядів влетів у кімнату – у чоловіка інсульт, син дивом уцілів: історія родини з Приозерного

Один зі снарядів влетів у кімнату – у чоловіка інсульт, син дивом уцілів: історія родини з Приозерного

Автор: sheriffua.org 20 Февр. 2024 11:15

Незадовго до російської навали подружжя Осерських вийшло на пенсію та переїхало з Великоолександрівського району Херсонщини до селища Приозерне поблизу Херсона. Вони відновили батьківський будинок і збиралися жити там із сином. Але ворог зруйнував їхні мрії. Чоловік отримав інвалідність. Син Денис врятувався дивом. А будинок зазнав руйнувань від російських обстрілів і підтоплення після підриву росіянами Каховської ГЕС. Історію родини Осерських розповідає проєкт «Шерифи для нових громад».

Віктор Іванович Осерський працював головою сільради у Великоолександрівському районі, його дружина Наталія Миколаївна – бухгалтеркою. Будинок у Приозерному дістався жінці у спадок від батьків 20 років тому. Спочатку родина думала його продати, але не зважилася.

«Цей будинок з татом, з мамою власноруч зводили, – пояснює пані Наталія. – Знаю тут кожен камінчик. Згадую, а в мене – мурашки по шкірі. Це – пам’ять, родинне гніздо, оберіг. Батьків уже більше ніж двадцять років немає, але я відчуваю їхню присутність. Це сімейне вогнище».

Поки Осерські працювали, до Приозерного могли навідуватися нечасто. Будинок занепадав, недобрі люди його ще й пограбували. Повернувшись, Наталія Миколаївна  з чоловіком взялися за відбудову. Економили кожну копійчину, але змогли провести газ, облаштувати парове опалення, зробити сучасний ремонт і мріяли нарешті відпочити. Але прийшов ворог.


Наталія Миколаївна Осерська. Скріншот з відео

«Окупанти до нас декілька разів заходили, – розповідає жінка. – Як господарі. І не питали дозволу. Нишпорили скрізь, усе відчиняли, телефони перевіряли. Однією своєю присутністю принижували. А ти не можеш нічого зробити. Чоловік дуже переживав. Тиск у нього піднімався. А якось і зовсім зле стало».

Лікарі констатували у Віктора Івановича мікроінсульт. Після двох тижнів у лікарні йому стало краще. Повернувшись додому, він навіть почав допомагати по господарству, порався на городі. Бо завжди був опорою для родини. Дружина із сином уже раділи, що чоловік подолає наслідки мікроінсульту. Але надія щезла 19 грудня 2022 року. У той день російські війська щільно обстріляли Приозерне.


Фото з архіву родини

Один зі снарядів влетів у кімнату, де за мить до цього відпочивав син Денис. Вибух не лише розтрощив кімнату, а й зруйнував фундамент, по стінах будинку пішли тріщини.

«Я відпочивав  на ліжку, – досі як кошмарний сон згадує той день Денис. – Тут настав час батька до вечері підготувати. Пішов до нього і тільки почав перевдягати – приліт. Навіть не розумів, що сталося. Прибігли сусіди, почали питати мене, батька, як почуваємося, чи не поранені. А батько на запитання не реагував. Швидка приїхала, батька одразу на ноші, лікар сказав, що його потрібно негайно ушпиталити. Поїхали, але повернулися – під новий обстріл потрапили. Не приведи Господь знову таке пережити...»


Фото з архіву родини

Через стрес від вибуху у Віктора Івановича стався важкий інсульт. Він перестав рухатися, розмовляти, розуміти реальність. Сину довелося залишити роботу й доглядати батька. Особливо переживали за його життя, коли почалася повінь через підрив РФ греблі Каховської ГЕС.

«Боялися, що його не вивеземо, – пояснює пані Наталія. – Вулицю затопило, а вода швидко піднімалася. Ми із сином у чоботях могли ще пройти. Але як батька врятувати, якщо візок застрягне? Чи подужаємо на руках винести? Але встигли вивезти, візок зміг ще проїхати».

Родина досі оговтується після пережитого. Волонтери та знайомі допомагають їм знову відновлювати будинок. А Віктор Іванович ретельно виконує фізичні вправи, за допомогою яких Денис сподівається відновити здоров’я батька.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лист з окупованих Олешок: «Я мрію про гарячу ванну – звичайну, банальну гарячу ванну, щоб нарешті зігріти свою змерзлу душу...»

На головній світлині: родина Осерських. Скріншот з відео

Автор: Ірина Ухваріна, sheriffua.org

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів