Компенсація за знищене житло: відповіді на найпоширеніші запитання

Компенсація за знищене житло: відповіді на найпоширеніші запитання

Автор: Марина Поліщук 04 Мар. 2024 17:20

У межах програми «єВідновлення» жителі постраждалих унаслідок війни населених пунктів півдня вже реалізують отримані житлові сертифікати та купують собі нові будинки чи квартири замість зруйнованих. Проте у людей залишається купа запитання стосовно дії програми. На найпоширеніші з них відповів міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. 

ЯК ВИЗНАЧАЄТЬСЯ СУМА КОМПЕНСАЦІЇ ЗА ЗНИЩЕНЕ ЖИТЛО?

Комісії місцевої ради розраховують суму компенсації індивідуально по кожному знищеному об’єкту відповідно до параметрів Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна.

У першу чергу, вони беруть затверджену суму вартості 1 квадратного метра житла та множать на загальну площу знищеної квартири чи будинку. Далі суму коригують відповідно до коефіцієнтів за регіоном. Для квартир також враховують кількість кімнат і рік зведення будинку.

Сума компенсації не може бути меншою за опосередковану вартість спорудження житла, яку Мінінфраструктури переглядає щоквартально.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд обмежив площу для отримання компенсації за зруйноване житло за програмою «єВідновлення»

СПІВВЛАСНИКИ ЖИТЛА ОТРИМАЛИ ОКРЕМІ СЕРТИФІКАТИ, ЧИ ПОТРІБНО ЇМ КУПУВАТИ РАЗОМ НОВЕ ЖИТЛО?

Це необов’язково. Співвласники знищеного житла можуть реалізувати свої житлові сертифікати окремо один від одного, або спільно придбати нову нерухомість. В обох випадках на таку нерухомість буде накладено обмеження щодо продажу його протягом 5 років.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ІЗ СЕРТИФІКАТОМ, ЯКЩО ВИ НЕ ВСТИГЛИ ЙОГО РЕАЛІЗУВАТИ ЗА 30 ДНІВ ПІСЛЯ ПІДТВЕРДЖЕННЯ БРОНЮВАННЯ КОШТІВ?

Сертифікат залишається чинним, якщо раптом ви не встигли використати кошти протягом 30 днів з моменту підтвердження їхнього бронювання. Проте вам потрібно буде подавати нову заявку на бронювання коштів і чекати поки буде підтверджено, що вони є на рахунку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонська влада наголошує: усі пошкодження внаслідок обстрілів потрібно фіксувати

ЯК ЗНАЙТИ НОТАРІУСА, ЯКИЙ МОЖЕ ОФОРМИТИ УГОДУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ ПО ЖИТЛОВОМУ СЕРТИФІКАТУ?

Перелік нотаріусів, які мають доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна і можуть оформлювати угоди купівлі-продажу постійно розширюється. Він доступний на сайті програми.

ЧИ МОЖНА ЖИТЛОВИЙ СЕРТИФІКАТ ІНВЕСТУВАТИ В МАЙБУТНЮ НЕРУХОМІСТЬ?

Так. Ви можете інвестувати в майбутню нерухомість, скориставшись житловим сертифікатом за знищене житло. Для цього необхідно, щоб забудовники зареєстрували спеціальні майнові права на майбутню нерухомість у Державному реєстрі речових прав. Після цього ви можете придбати її так само, як і готове житло на первинному чи вторинному ринку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ять будинків уже споруджено – процес відбудови Посад-Покровського триває (відео)

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів