На Одещині літня спека сприяла заселенню рослин соняшнику новим шкідником – павутинним кліщем. Інтенсивному розвитку та поширенню цього шкідника сприяють погодні умови, а саме висока температура повітря і його низька відносна вологість.
Зміна клімату призвела до поширення нових, нетипових для України видів шкідників, що несуть серйозну загрозу рослинництву. Про це розповіли в головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області.
Фахівці служби відмічають, що донедавна павутинні кліщі майже не шкодили соняшнику. Раніше вони віддавали перевагу сої, овочевим та плодовим культурам. Але нині цього шкідника все частіше зустрічають й на полях соняшнику та кукурудзи. Зважаючи на червневу спекотну погоду, швидкість та інтенсивність розмноження кліщів істотно збільшиться, прогнозують спеціалісти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зелені насадження Одещини під загрозою: чорноморським узбережжям шириться новий шкідник
Кліщі заселяють переважно нижній бік листків, де живуть у павутині. Живляться соком рослин, проколюючи епідерміс листка, на якому з’являються спочатку світло-зелені плями, які згодом зливаються й утворюють знебарвлені ділянки (мармуровість). Рослини відстають у рості, листки передчасно засихають та опадають, гинуть стебла. Насадження можуть передчасно закінчувати вегетацію. Це може значно знизити врожай, особливо на фізіологічно ослаблених посухою посівах.
Павутинний кліщ є дуже складним об’єктом для контролю, в першу чергу це пов’язано з його біологічними особливостями. Ураження кліщами іноді помилково сприймають пошкодження рослин, що викликане посухою або деякими захворюваннями.
Для виявлення шкідника фахівці Держпродспоживслужби рекомендують використовувати лупу чи мікроскоп. Кліщів також можна змести на білий папір, а потім уважно подивитися, чи вони рухаються. Детальні рекомендації щодо виявлення та знешкодження павутинного кліща розміщенні на сайті облуправління Держпродспоживслужби.
ФОТО: ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.
Тэги: