Зелені насадження Одещини під загрозою: чорноморським узбережжям шириться новий шкідник

Зелені насадження Одещини під загрозою: чорноморським узбережжям шириться новий шкідник

Автор: Дарина Лапіна 21 Апр. 2024 10:45

Чорноморським узбережжям нині шириться новий шкідник – кипарисова райдужна златка. Шкідник пошкоджує рослини, які зараз активно використовуються в озелененні: туї, ялівці, кипарисовики, кипариси.

Про це нещодавно повідомили в пресслужбі ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області. 

Природний ареал кипарисової златки охоплює Середземномор’я, Північну Африку, Південну Європу, південну частину Центральної Європи та Південно-Західну Азію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині активізувалися змії: експерт розповів, чи є серед них отруйні 

Нині ж шкідник шириться чорноморським узбережжям, а також углиб європейської частини. Пошкоджені кипарисовою райдужною златкою рослини зазвичай усихають протягом 2-7 років, в залежності від розміру.

Як пояснили спеціалісти Держпродспоживслужби Одещини, основним шляхом розповсюдження шкідника є заражений посадковий матеріал. Справа в тому, що при візуальному огляді саджанців виявити цих жуків майже неможливо. Насторожувати мають побуріння та всихання хвої, поява тріщин та смолянистих виділень, здуття та відшарування кори та льотні отвори.

Життєвий цикл златки від яйця до жука триває два роки. Весь цей час личинка знаходиться під захистом кори гілок та стовбуру і недоступна для засобів захисту рослин. Літ жуків починається з останнього тижня квітня та триває до кінця липня.

Аби запобігти пошкодженню рослин, у період льоту жуків потрібно регулярно, з інтервалом у два тижні, обробляти рослини препаратами згідно з «Державним реєстром пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Якщо профілактичні заходи не допомагають, заражені кипарисовою райдужною златкою рослини краще знищити – для запобігання подальшого розповсюдження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Життя перемагає: на Одещині прокинулися бабаки та прилетіли фламінго

Фото: ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів