Працівники національного природного парку «Тузлівські лимани» систематично виявляють факти незаконного використання прибережних захисних смуг лиманів. Найчастіше – їх розорювання.
Про проблему днями розповіла провідний інженер з охорони природних екосистем Олена Власенко на сторінці НПП «Тузлівські лимани».
За її словами, розорювання прибережної захисної смуги лиманів в межах нацпарку є системним порушенням і відбувається на території всіх трьох громад, що межують з нацпарком – Лиманської, Дивізійської та Тузлівської. Таким чином знищуються найбільш вразливі екосистеми нацарку – ділянки Причорноморського степу. Відновлення таких ділянок (повернення до первісного стану) потребує значних ресурсів та тривалого часу.
Як зауважила Олена Власенко, суміжні землекористувачі – не просто скромні власники двох гектарів особистого селянського господарства, а знані і потужні фермерські господарства.
«Вони ніяк не усвідомлять, що орати, обробляти, підживлювати, а потім збирати збіжжя вони мають право виключно на своїх ділянках, межі яких мали бути винесені в натуру під час розроблення технічних документацій або проектів землеустрою щодо відведення ділянок у власність для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (паї), особистого селянського господарства, фермерського господарства», - підкреслила Олена Власенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екологи скаржаться на орендарів ділянок в нацпарку на Одещині: можлива деградація цінних земель
Вона також розповіла, що фахівці НПП «Тузлівські лимани» спільно із залученим спеціалістом проводять контрольні виміри координат поворотних точок меж прибережних захисних смуг лиманів для визначення загальної площі розорювання ПЗС лиманів.
«За результатами вимірів прибережної захисної смуги лиману Шагани вже виявлено 23 випадки розорювання ділянок ПЗС загальною площею всього 73,7203 га, а також 4 випадки незаконного розорювання земельних ділянок Парку, поза межами ПЗС, загальною площею 12,9109 га.
Всього загальна площа незаконного використання земель природно-заповідного фонду на території Лиманської та Дивізійської територіальних громад зараз складає понад 86 га. (і це все необліковані землі!)», - пояснила провідний інженер з охорони природних екосистем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На узбережжі одного з лиманів Одещини екологи виявили стихійне сміттєзвалище
Для встановлення правопорушників та притягнення їх до відповідальності у червні 2024 року НПП «Тузлівські лимани» звернувся із заявою про правопорушення до Управління стратегічних розслідувань в Одеській області, де нещодавно утворено підрозділ – відділ протидії злочинам в сфері довкілля.
Фото: НПП «Тузлівські лимани».
Тэги: