Екологи скаржаться на орендарів ділянок в нацпарку на Одещині: можлива деградація цінних земель

Екологи скаржаться на орендарів ділянок в нацпарку на Одещині: можлива деградація цінних земель

Автор: Дарина Лапіна 25 Мар. 2024 14:00

На жаль, в Україні одним із болючих питань залишається – передача природоохоронних територій в оренду. Про наявність проблем, пов’язаних з орендою земельних ділянок, нещодавно заявили в Національному природному парку «Тузлівські лимани». 

Мова про піщаний пересип Тузлівських лиманів, який є важливою складовою в забезпеченні належного гідрологічного стану, адже водообмін між лиманами і морем може здійснюватися саме через пересип – або через природні прорви, або через облаштовані гідроспоруди – канали. Про це йдеться в декількох березневих дописах, опублікованих на сторінці нацпарку у соцмережі. Обидва підготувала провідний інженер з охорони природних екосистем відділу державної охорони ПЗФ Олена Власенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацпарк на Одещині тоне в смітті та відходах тваринництва: директорка звинувачує очільників громад

Зокрема працівники нацпарку розповідають, що отримали інформацію, яка свідчить, що, наприклад, територія піщаного пересипу з 1-го по 6-й км використовується вкрай неефективно та нераціонально, з порушеннями природоохоронного та земельного законодавства, що невдовзі може призвести до повної деградації цінних земель.

«Ділянки піщаного пересипу Тузлівських лиманів у період з 2004 по 2010 рік очільники Татарбунарської РДА відповідно до 8 договорів передала в оренду 14 земельних ділянок, загальною площею 7,037 га, з різним цільовим призначенням.

Згідно наявної у Парку інформації, з 2018 по 2023 роки за надані в оренду 7,037 га орендарям було нараховано всього 102437,8 грн, а отримано 83074,69 грн.

Ще раз: за 6 років Тузлівська громада отримала за оренду семи гектарів цінних піщаних пляжів "аж" 83 тисячі гривень. Не за рік, а за всі 6 років, включаючи 4 довоєнних», – говориться в дописі.

Далі в публікації перераховуються всі орендарі та скільки сплатили грошей до бюджету за оренду (дивись скріншоти). Також на сторінці нацпарку опублікували фото, на яких видно як саме використовуються землі зараз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На лимани Одещини прилетіли зграї червонокнижних пеліканів

Фото: Національний природний парк «Тузлівські лимани»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів