На узбережжі одного з лиманів Одещини екологи виявили стихійне сміттєзвалище

На узбережжі одного з лиманів Одещини екологи виявили стихійне сміттєзвалище

Автор: Дарина Лапіна 17 Май 2024 08:00

За останні два роки екологія нашої країни зазнала неабияких втрат через військову агресію окупантів. Та, на жаль, не лише здичавілі російські зайди засмічують прекрасну українську землю, подекуди до цього докладаються самі ж українці. 

Несанкціоноване сміттєзвалище на прибережно-захисній смузі Хаджибейського лиману 15 травня виявили фахівці Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю Держекоінспекції Південно-Західного округу. Про це йдеться в повідомленні пресслужби відомства. 

Обстеження місцевості проводились зокрема в межах територіальної громади Одеського району Одеської області, з залученням представника органу місцевого самоврядування.

При проведенні заходу інспектори виявили несанкціоноване сміттєзвалище у прибережно-захисній смузі Хаджибейського лиману, на відстані 153 метри від урізу води.

«Але у той самий час, на запит інспекції даний орган місцевого самоврядування повідомив про відсутність сміттєзвалищ на зазначеній території.Чи володіють органи місцевого самоврядування інформацією про стан підпорядкованої території? Чи замовчують її?», - говориться в повідомлені Держекоінспекції Південно-Західного округу.

ЧИТАТЙТЕ ТАКОЖ: Екологи скаржаться на орендарів ділянок в нацпарку на Одещині: можлива деградація цінних земель

Екологи нагадують, що відповідно до статті 88 Водного Кодексу України – уздовж лиманів встановлюється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води.  Влаштування звалищ у прибережних захисних смугах водойм суворо заборонено.

До слова, про критичний стан водойм, масове забруднення прибережної смуги відходами тваринництва та самовільну забудову на території Національного парку «Тузлівські лимани» в березні цього року розповідала в.о. директора НПП Ірина Вихристюк, зауваживши, що в ситуації винні, зокрема і деякі очільники тамтешніх громад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацпарк на Одещині тоне в смітті та відходах тваринництва: директорка звинувачує очільників громад

Фото: Держекоінспекція Південно-Західного округу.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів