На Миколаївщині холери не виявлено, але область готова до потенційних спалахів інфекційних хвороб

На Миколаївщині холери не виявлено, але область готова до потенційних спалахів інфекційних хвороб

Автор: Марина Поліщук 20 Червня 2023 09:00

Станом на 19 червня на території Миколаївщини холера не зафіксована. При цьому область повністю готова до можливого спалаху епідемії, більш того – готова допомогти з цим і херсонцям. Про це під час брифінгу повідомив головний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко, пише «НикВести».

За словами Клочка, з моменту підриву дамби Каховської ГЕС спеціалісти відібрали вже 115 проб води на Миколаївщині, 57% з яких – містять холероподібний вібріон. Це означає, що самої інфекції у воді ще немає, але вже створені для цього умови, пояснює головний санлікар області. 

«На сьогоднішній день ніякої холери поки що не виявлено. Те, що у нас відбувається зі знахідками холероподібного вібріона – це індикатор, що така можливість є і холера може розповсюджуватися, оскільки для неї створені всі умови. Центр контроля профілактики постійно моніторить річки», – сказав Володимир Клочко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Той район точно був заражений». Усе про можливий спалах сибірки на Херсонщині

Головний санлікар нагадав, що в області й у довоєнний час раз на 2-3 роки знаходили холеру:

«Тому що Миколаївська область знаходиться у першій групі по небезпеці щодо прояву холерної інфекції», – додав він.

Напередодні у водоймах Миколаєва та Снігурівки – у річках Інгулець та Інгул, а також у Дніпро-Бузькому лимані – знайшли холероподібний вібріон та значне перевищення норм лактозо-позитивної кишкової палички. Про це повідомив Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Цей вібріон не є збудником холери, однак викликає захворювання на гострі кишкові інфекції, а також може свідчити про наявність і холерного вібріону.

«За результатами дослідження води поверхневих водойм на територіях Миколаївської області, що зазнали підтоплення, станом на 18 червня 2023 року холерного вібріону у воді не виділено, проте є холероподібний вібріон (який є маркером можливої наявності холерного вібріону). Зокрема його знайдено в річці Інгулець (Снігурівка), Бузькому лимані (пляж «Чайка», рекреаційна зона «Намив», Миколаїв), річка Інгул (Миколаїв), Дніпро-Бузький лиман», – зазначено в повідомленні.

Нагадаємо, що з 19 червня на території Херсонської, Миколаївської та Одеської областей заборонено купатися та ловити рибу, оскільки показники морської та річкової води суттєво погіршуються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі заборонили купатися – найбрудніша вода з Каховського водосховища лише починає потрапляти до моря

«Це дуже важливий момент, заборона купання та рибної ловлі – найголовніше у цій ситуації, щоб запобігти виникненню хвороб. Дотримання правил особистої гігієни, унеможливлення контакту з інфікованою або забрудненою водою, вживання води питної якості дозволить нам не навантажити медичні заклади, запобігти захворюванню людей»,підкреслив головний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко.

Він додав, що Миколаївщина повністю готова до спалахів інфекційних хвороб, які потенційно можуть виникнути через підрив Каховської ГЕС. До того ж область готова допомогти з цим і сусідній Херсонщині.

В області створено інфекційний хаб, який у випадку загрози епідемій чи спалахів захворювань оперативно надаватиме допомогу.

«На сьогодні готові до прийняття пацієнтів з інфекційними хворобами 1040 ліжок. […] Готуємось до найгіршого сценарію, але сподіваємося на кращий, якщо будемо займатися профілактикою», – сказав Клочко.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів