Могли отримати сертифікат на нове житло, але вирішити відбудувати власне: історія родини з Херсонщини

Могли отримати сертифікат на нове житло, але вирішити відбудувати власне: історія родини з Херсонщини

Автор: Марина Поліщук 18 Жовтня 2024 18:00

Їхній будинок зруйнували окупанти. Вони могли отримати сертифікат і купити інше житло, але їм хотілося жити саме в цій хаті. Тому вирішили відбудувати та ще й розвивати власний бізнес. Історія родини з невеликого села Миролюбівка.

Коли російські загарбники окупували Миролюбівку, родина Світлани Шевченко вирішила виїжджати. Спочатку пожили в Михайлівці на рідній Херсонщині, потім переїхали під Нікополь, а пізніше перебралися до Кривого Рогу, розповідає історію сім’ї «Експерт-КР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Матір поховали у окопі» – мешканці Миролюбівки на Херсонщині розповіли про жахи окупації і війни

Повернувшись додому через тиждень після звільнення села, на початку осені 2022 року, Шевченки побачили майже повністю зруйнований будинок. Плакали, дивлячись на рідні стіни, побиті ворогом, каже Світлана.

«Тут був прямий прильот, горів дах. У сусідній кімнаті частини даху взагалі не було. Довелося знімати весь дах і робити його заново, бо тут стояли одні стіни», – говорить жінка, показуючи оселю, яку вирішили відбудовувати.

Нині в хаті тривають ремонтні роботи: поштукатурені стіни, прокладені електродроти, вставлені нові вікна та двері.

При цьому сім’я могла просто отримати житловий сертифікат і придбати нове житло в безпечному місці, подалі від лінії фронту. Адже комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджену нерухомість внаслідок бойових дій зарахувала будинок Шевченків до ІІІ категорії руйнування. Тобто визнала його непридатним для використання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знищені села Херсонщини: чи повертатимуться люди туди, де ні житла, ні роботи? (фото)

Але родині Світлани хотілося жити саме в цій хаті. За словами жінки, вони отримали кошти за програмою «єВідновлення» і сподіваються, що їх вистачить, щоб завершити всі чорнові роботи.

«По-перше, тут наша душа. По-друге, тут жили ще бабуся та дідусь чоловіка, тому ця земля для нас дуже близька. Також ми тут створили й облаштували територію для пасіки. Я навіть не замислювалася над тим, щоб шукати інше місце», – пояснює Світлана.

Пасіка та мед власного родинного бренду – це ще одна причина, чому сім’я Шевченків залишається жити в понівеченому російськими окупантами селі.

Світлана почала займатися бджолярством за кілька років до початку повномасштабного вторгнення РФ. Створював пасіку її чоловік, але поступово жінка перебрала всі обов’язки на себе.

‍Перед війною родина мала близько 100 вуликів. Під час окупації одні бджолосім’ї просто зникли, бо за ними не було належного догляду, інші загинули через руйнування вуликів.

«Коли ми повернулися, тут залишилося чотири бджолосім’ї. Я була в шоці… Коли були прильоти, то від вибухової хвилі вулики розкидало в різні боки», – згадує Світлана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мед із гірчинкою: як війна вплинула на бджільництво Херсонщини

Вона розповідає, що, виїжджаючи, залишили вдома 4 бочки з медом. Коли повернулися через пів року, побачили лише дві. Окупанти з’їли, каже жінка й додає, що росіяни також викрали з будинку всю побутову техніку.

«Цього року я отримала грант на відновлення пасіки. Мені дали гроші на обладнання. Я дуже задоволена і вдячна за допомогу Mercy Corp. Якщо вулики я б ще змогла закупити, то обладнання, медогонка… Це дуже дорого коштує», – розповідає бджолярка.

Світлана додає, що торік викачали меду вдвічі більше, ніж зазвичай, і це при тому, що практично всі поля навколо були незасіяні, бо їх ще не розмінували.

Усе на пасіці жінка робить сама, хіба що син трохи допомагає. До того ж вона активно навчається, відвідує тренінги та пише різні грантові заявки. Дуже сподівається, що війна скоро закінчиться і можна буде планувати розвиток промислового бджільництва.

Крім відбудови оселі та розвитку власної справи, Світлана Шевченко ще й активно волонтерить у Товаристві Червоного Хреста України за напрямком «Догляд вдома». Вона опікується людьми похилого віку, допомагає їм у побуті. Також жінка шукає різні волонтерські організації та залучає їх до допомоги жителям Миролюбівки.

«Нам усім потрібно працювати, донатити. Робити все, аби пришвидшити перемогу», – упевнено говорить Світлана Шевченко.

На знімках: Світлана Шевченко з Миролюбівки, її будинок та пасіка. Усі фото: expertkr.com.ua 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів