«Для нас це символ відродження економіки»: у Кочубеївській громаді будують власну пекарню

«Для нас це символ відродження економіки»: у Кочубеївській громаді будують власну пекарню

Автор: Марина Поліщук 18 Жовтня 2024 10:30

Жителі Кочубеївської ТГ невдовзі матимуть свій хліб, який вироблятиме новостворена пекарня. Ідеться не лише про нові робочі місця, але насамперед – про продовольчу безпеку для місцевого населення.

Будівництво комунальної хлібопекарні стало можливим завдяки благодійній допомозі від проєкту «UCBI: Зміцнення громадської довіри в Україні», що реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Наприкінці цього літа до Кочубеївки Бериславського району приїздила керівниця проєкту UCBI Еріка Беркенпас, щоб обговорити питання створення пекарні та оглянути приміщення, де вона буде розташовуватися. А нині вже повним ходом ідуть ремонтні роботи.

«На цьому етапі проєкту вже встановлено нові вікна та двері, що забезпечить належну теплоізоляцію приміщення та оновить спотворений часом інтер’єр. Уже завезені будівельні матеріали для косметичного ремонту гарячого, холодного та пакувальних цехів, підсобних приміщень та санітарного вузла», - повідомляє Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Організаційні роботи, зокрема й тендерні закупівлі, взяли на себе фахівці проєкту UCBI. Загалом закупка необхідного обладнання для пекарні та матеріалів для проведення ремонту обійдеться на суму близько 130 тисяч доларів, повідомляли раніше в Кочубеївській СВА.

А от ремонтно-будівельні роботи виконують працівники місцевого комунального підприємства «Інноватор». До речі, приміщення майбутньої пекарні буде передано у власність саме цього КП. А прибутки наповнюватимуть місцевий бюджет.  

Потреба у власній хлібопекарні виникла в громаді після деокупації. Місцеве населення уже тривалий час залежить від зовнішніх постачальників. Хліб, як і інші продовольчі та промислові товари, сюди везуть із сусідньої Дніпропетровської області.

Люди вдячні, але знають, як тяжко, коли немає свого виробництва – елементарно, того ж хліба. Тому й хочуть власної продовольчої безпеки – пропри обстріли, перебої з електропостачанням, відсутність регулярного сполучення між населеними пунктами та пошкоджену інфраструктуру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти прицільно мінують «пелюстками» автодороги на Херсонщині

«Створення комунальної мініпекарні для нас – швидше не про робочі місця, а про продовольчу безпеку. Бо коли у 2022 році підірвали всі мости, ситуація з хлібом була доволі загрозливою. Кожен випікав удома хто що міг», - розповіла нещодавно в одному з інтерв’ю начальниця Кочубеївської сільської військової адміністрації Людмила Костюк

Очільниця громади додає, що відкриття пекарні буде символом відродження економіки Кочубеївської громади. Адже таким чином тут прагнуть створити умови для самозабезпечення та підтримки як місцевого населення, так і місцевих підприємців. Люди отримуватимуть щодня свіжі хлібобулочні вироби, хтось знайде роботу, а місцеві сільгоспвиробники матимуть точку збуту, оскільки надаватимуть свою сировину.

Нині роботи з облаштування пекарні йдуть за планом, і вже незабаром місцеві жителі зможуть насолоджуватися ароматом свіжого хліба. Ним планують забезпечити всі села Кочубеївської громади, а також і сусідні населені пункти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобільна пекарня, яка переїхала з Одеси до Миколаєва, виготовляє хліб для прифронтових селищ, зокрема і Херсонщини

Головне фото ілюстративне із соцмереж
На знімках у тексті: ремонтні роботи в приміщенні майбутньої пекарні. Фото: фейсбук/Кочубеївська СВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів