Легка, дешева, електрична: конструктори з Миколаєва розробили оригінальну вантажівку

Легка, дешева, електрична: конструктори з Миколаєва розробили оригінальну вантажівку

Автор: Марина Поліщук 12 Вересня 2024 11:45

Сьогодні Миколаїв цілком може претендувати на звання міста, де власними силами створюють унікальний транспорт. Далі – про нову розробку місцевих конструкторів.

Виклики, перед якими поставила українців війна, змушують шукати нестандартних рішень та несподіваних форматів. Досить успішно із цим справляються в Миколаєві.

«Гривна» вже розповідала про виготовлення власного диво-тролейбуса конструкторами «Миколаївелектротрансу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві власними силами створили унікальний для міста тролейбус

А нещодавно ми повідомляли про місцевих волонтерів, які розробили та запустили у виробництво спеціальні човни для наших військових підрозділів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їх неможливо потопити: у Миколаєві волонтери виготовляють унікальні човни для ЗСУ

І ось ще одна оригінальна розробка. Виявляється, невелике миколаївське підприємство створило власну конструкцію електричного вантажного автомобіля. Його перевага – у бюджетній ціні, а ще вона може перевозити вантажі, удвічі важчі своєї ваги.

Компанія MeGoElectric UA зареєструвалася як ТОВ лише на початку цього року. Хоча над створенням легких електричних вантажівок тут працюють уже три роки, ідеться на dev.ua.

«Ми – група справжніх фанатів електротранспорту, тому займаємося цим уже не один рік. Купити Tesla і неможливо, і часом нецікаво, а ось зробити те, що потрібно країні, – це саме те, що любимо», – зазначає Сергій Саливаник, СЕО компанії.

Одна з моделей має назву Courier і розроблена для доставки вантажів по місту. Її вага – близько 500 кілограмів, а перевозити вона може до 1000 кілограмів. При цьому вартість такої вантажівки сягає від 7 тисяч євро.

У компанії зазначають, що автомобіль може проїхати до 100 кілометрів на одному заряді.

Наразі підприємство вже виготовило 8 таких електровантажівок – для приватних замовників. Останню, зеленого кольору, вони зробили для роботи на Миколаївському хлібозаводі №1 – спеціально щоб показати, що доставка хліба по місту може бути без викидів у навколишнє середовище.

Початкове фінансування миколаївські стартапери отримали після перемоги на двох міжнародних конкурсах: ClimateLaunchpad у 2022 році та JumpStarter у 2023-му.

Виробництво своїх вантажівок миколаївські майстри розпочали у звичайному гаражі. Але готові розвиватися далі й поставити свою справу на потік.

Щоправда, наразі компанія відчуває брак робітників через війну – проблема, актуальна для всього українського бізнесу.

«Людей не вистачає, бо майже ніхто не хоче працювати офіційно з чоловіків. Розумієте самі чому. Понад 60% наших робітників – тих, хто зварював, гнув труби, робив електроніку, зараз уже в армії», – каже Сергій Саливаник.

На знімках: миколаївська вантажівка «Кур’єр». Фото: dev.ua, autoconsulting.com.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів