Миколаївські волонтери розробили та запустили у виробництво спеціальні човни для ЗСУ, які можуть розвивати швидкість майже до 80 кілометрів на годину. Їхня особливість у тому, що навіть при пошкодженні вони не тонуть.
Розробники унікального транспортного засобу – конструктори благодійного фонду «Птахи перемоги». Човни призначені для десантних підрозділів ЗСУ, евакуації військових та цивільних, оперативного транспортування вантажів тощо, ідеться на сайті громадської організації «Миколаївщина в майбутнє».
Зазначається, що один такий моторний човен довжиною понад 6,5 метра, шириною – майже 2,5 метра здатний розвивати швидкість до 79 кілометрів на годину. Вага човна – 500 кілограмів, а корисне навантаження – до 3 тонн.
Виготовлення одного човна коштує щонайменше 1 млн 290 тис. гривень – ідеться лише про собівартість виробництва, матеріалів та додаткового обладнання. Наразі виробники вже збудували й передали військовим 10 таких транспортних засобів – кошти для цього донатили українці.
«Ми маємо зворотний зв'язок із військовими. Вони потребують такі човни, тому ми й взялися за цю справу», – розповів у коментарі «Суспільному» керівник благодійного фонду «Птахи Перемоги» Андрій Половенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві звичайні автівки перетворюють на бойові пікапи та багі для ЗСУ (фото)
За його словами, для виготовлення човнів використовують поліетилен низького тиску, він витримує високі навантаження і не боїться зіткнення з камінням чи іншими об'єктами. Розвалити човен неможливо, кажуть розробники.
А головне – човен зберігає плавучість навіть у разі, якщо його повністю затопити чи зробити в ньому дірки. Він прийде «додому» своїм ходом, пояснюють виробники.
Кожен човен перед відправленням до підрозділів проходить обов’язкові випробування на воді.
«На випробуваннях ми навіть брали кувалду та били по борту – вона відскакує. Не тільки ми, ті люди, які приїжджали подивитися, також випробовували, і всі були задоволені», – розповів один з інженерів В’ячеслав Ніколенко.
Керівник фонду «Птахи перемоги» Андрій Половенко зазначає, що держава має звертати увагу на такі ініціативи. Державне фінансування поставило б виготовлення човнів на потік. Адже самим волонтерам дуже важко справлятися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ в Кринках потрібні човни: херсонський волонтер шукає їх по всій Україні
На знімках: човни для ЗСУ – розробка фонду «Птахи перемоги». Фото: futuremk.org
Тэги: