Чи правда, що підрозділи ЗСУ покинули позиції біля села Кринки на лівобережжі Херсонщини? Повідомлення про це з’явилося ввечері 16 липня в декількох ЗМІ, але офіційних коментарів до цього часу немає. Але є пояснення військового експерта. То що відбувається на плацдармах біля Кринків?
16 липня майже одночасно видання Liga.net (із посиланням на джерела в Генштабі) та «Суспільне» (з посиланням на поінформоване джерело в українських Силах оборони) повідомили, що ЗСУ відійшли від села Кринки.
«За словами військових на цьому напрямку, це відбулося ще кілька тижнів тому», – повідомило «Суспільне».
«Утримувати позиції більше не мало сенсу через масштабні руйнування, і Сили оборони відійшли заради збереження життів бійців», – ішлося на Liga.net, але наразі цю публікацію сайт видалив.
Офіційного підтвердження чи спростування від Генштабу немає. В оперативному зведенні станом на ранок 17 липня Генштаб повідомив:
«На Придніпровському напрямку відбулася одна ворожа штурмова дія поблизу Козачих Лагерів».
У звіті американського Інституту вивчення війни за 16 липня зазначено:
«15 і 16 липня тривали бої на східному (лівому) березі Херсонської області в районі Кринків. Але підтверджених змін на лінії фронту не було».
Ще місяць тому в інфопросторі було помітне затишшя навколо теми Кринків. «Гривна» тоді публікувала пояснення від військово-політичного оглядача групи «Інформаційний спротив» Олександра Коваленка:
«Які там відбуваються події, я думаю, що через деякий час ми зможемо про це говорити більш відкрито. Для цього є свої причини, чому почали приділяти менше уваги. І це не завжди тому, що там все погано, ні».
А потім знову про плацдарм на лівобережжі Херсонщини заговорили: з’явилися нові репортажі в ЗМІ й навіть документальний фільм про Кринки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Це найскладніша операція в моїй практиці»: морські піхотинці – про бойові задачі на лівому березі поблизу села Кринки
І ось зрештою – чутки про відхід українських захисників. Той же Олександр Коваленко, коментуючи цю інформацію, зазначив, що підрозділи Сил оборони були виведені з Кринків набагато раніше, але оголошення цього факту завдало би нам шкоди. Сьогодні він у деталях розповів про значення цього плацдарму для всієї зони бойових дій.
Про розширення плацдарму в районі Кринків стало відомо на початку листопада 2023 року, і відтоді основною темою на Херсонському напрямку були саме Кринки, нагадує експерт в огляді на сайті «Інформаційний спротив».
«Як тільки у Кринках виник плацдарм, російське командування тут же сконцентрувало сили та засоби на цій локації, і це вплинуло на багато аспектів подальших бойових дій у південному плацдармі», – пише Олександр Коваленко.
Він нагадав, що на початку штурмів російське угруповання «Дніпро» налічувало «64 тисячі тіл». На сьогодні це вороже угруповання налічує понад «120 тисяч тіл».
«Ось цікаво, який був би ефект, якби +60 тисяч тіл намалювалося в складі угруповань «Юг» або «Центр», – зазначає експерт.
Оглядач наголошує, що результатом утримання ЗСУ плацдарму в Кринках є «дуже, дуже жорстке сковування сил ворога, який на рівні воєнного злочинця путіна ще в лютому цього року розповідав казки про контроль над Кринками, хоча тоді його й близько не було».
«Війна – це не місце для емоцій. Війна – це матерія цифр. І якби не Кринки, то зараз ми з вами обговорювали б не Покровський та Торецький напрямок, а наступ на Слов’яно-Краматорську агломерацію. Якби не Кринки, то зараз ми б обговорювали не Липці та Вовчанськ, а Великий Бурлук. Якби не Кринки, то ми б із вами сьогодні обговорювали не захід росіян в Урожайному, а у Великій Новоселівці», – зазначає Коваленко.
За його словами, Кринки вплинули на всю зону бойових дій, і кожне життя воїна, яке залишилося там, зберегло десяток життів на інших напрямках.
Головне, наголошує Олександр Коваленко, що російські окупанти зайти до Кринків уже ніяк не зможуть. Бо там немає позицій, які можна утримувати.
«А їм дуже хочеться. Вони сидять у лісопосадках в очікуванні команд генералів, але прилітає боєприпас і горять ясним полум’ям. Вони прориваються в мляві та спустошені Кринки й опиняються як на відкритій долоні. Ми вийшли, а вони там горять, не маючи нагоди навіть туди зайти. Що може бути найкращим?» – пише експерт.
Він підкреслює, що Кринки сьогодні не контролюються окупантами. Це – сіра зона.
«Але росіяни намагаються туди зайти, а тому довкола Кринків тримають свій ресурс. І його Сили оборони України методично продовжують нівелювати. Схема продовжує працювати? Так», – резюмує Олександр Коваленко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Партизани: після провалу в Кринках частину армії РФ переміщують на Харківщину
Ілюстративне фото: телеграм-канал/Сили оборони Півдня України
Тэги: