Колишні міліціонери таки вибороли пенсії в суді

Пенсіонери МВС мають право на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення поліцейських. Таке прецедентне рішення виніс Верховний Суд

Як 16 лютого повідомив сайт «Судова влада України», Касаційний адміністративний суд Верховного Суду ухвалив перерахувати пенсії за позовами в судах колишніх співробітників органів внутрішніх справ.

Такого рішення від Феміди з нетерпінням чекали тисячі колишніх міліціонерів, які, відстоюючи своє право на перерахунок пенсій із 1 січня 2016 року, змушені були звертатися до суду та виходити на мітинги. Про це не раз повідомляла «Гривна».

Відтак 15 лютого 2018 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адмінсуду розглянув адміністративну справу за позовом громадянина N до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про ви-знання протиправною бездіяльність і зобов’язання вчинити дії. Позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, майором міліції, якому з 01.01.2015 року призначена пенсія за вислугу років.

Як указано в матеріалах справи, відповідач – орган Пенсійного фонду – не перерахував пенсію позивачу відповідно до грошового забезпечення поліцейських, пояснюючи це відсутністю коштів у державному бюджеті.

Та Верховний Суд у своєму рішенні зазначив, що відповідно до закону зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції на підставі Постанови Кабінету Міністрів від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка набрала чинності 02.12.2015 року. Згідно зі статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб», позивач має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Суд також зазначив, що посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує право мирно володіти своїм майном, гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод. Таким чином суд дійшов висновку, посилаючись на рішення Європейського суду в справі «Кечко проти України» від 08.11.2005 року, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань.

Це зразкове рішення Верховного Суду застосовується до всіх аналогічних спорів у обов’язковому порядку. Нагадаємо, 15 грудня 2017 року вступили в силу нові редак-ції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства. Одним із нововведень процесуальних кодексів є введення поняття «зразкова справа» й «типова справа» для прискорення розгляду великої кількості однотипних адміністративних спорів. Згідно із законодавством, якщо в роботі одного або декількох адміністративних судів знаходяться типові адміністративні справи, велика кількість яких визначає доцільність прийняття зразкового рішення, суд, який розглядає одну або більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з цим проханням. У такій ситуації Верховний Суд розглядає зразкову справу як суд першої інстанції.

Виходить, що тепер зможуть отримати перераховану пенсію з 1 січня 2016 року ті колишні міліціонери, хто звернувся або звернеться до суду з позовом до Пенсійного фонду України. 

  • Пов'язані записи

    Не виїжджають, бо доглядають майже 60 покинутих тварин: історія родини з прифронтового Оріхова

    Оріхів Запорізької області, що потерпає від російських обстрілів, майже спорожнів. Більшість жителів покинули свої домівки, рятуючись від постійної небезпеки. Нині прифронтовий Оріхів готується до чергової зими в умовах війни. З…

    День 1015. 4 грудня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

    Залишається високий рівень загрози у 12 з 17 деокупованих громад Херсонщини, що входять до так званої “червоної зони”. Це Херсонська, Білозерська, Станіславська, Чорнобаївська, Дар’ївська, Тягинська, Бериславська, Новорайська, Милівська, Новоолександрівська, Новокаховська…