Колесо огляду поріжуть на метал

Автор: Альона МЕЛЬНИЧЕНКО 31 Січня 2022 09:12

Подальшу долю атракціону, який багато років розважав херсонців і гостей міста, знову обговорювали в мерії

Нагадаємо, колесо огляду, розташоване в міському парку «Херсонська фортеця», нещодавно визнали аварійним і планують демонтувати. Таке рішення прийняла міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, грунтуючись на висновках експертної організації. Це «Гривні» підтвердив зокрема Ігор Семенчев директор комунального підприємства «Гарантія», яке є балансоутримувачем атракціону.

У минулому номері ми розповідали про ситуацію, яка склалась навколо майбутнього знесення розважальної техніки. Це питання у владних кабінетах підняли після того, як визначились із вибором земельної ділянки для будівництва «Урбан-парку» (проект, ініційований Президентом, на який гроші виділять із держбюджету). Діючий договір оренди комунального майна (в тому числі й колеса огляду) з підприємцем у мерії спочатку хотіли розірвати за домовленістю, в разі відмови – через суд, але потім провели обстеження атракціону та визнали його аварійним.

А 18 січня на засіданні виконкому заступник мера Володимир Пепель повідомив, що після демонтажу атракціон поріжуть на частини та відвезуть на склад КП «Гарантія». Після цього порізане колесо здадуть на металолом, а виручені гроші повернуть до міського бюджету. Продавати метал збираються через тендерні торги, вибравши покупця, який запропонує найбільшу ціну.

ПІДПРИЄМЕЦЬ УЖЕ НЕ ПРОТИ

Минулого тижня в Херсоні також відбулось засідання громадської ради, на якому обговорювали два питання – вирубку дерев у парку «Херсонська фортеця» та знесення оглядового колеса. Як повідомили в прес-службі мерії, на зустрічі були присутні представники міськради та підприємець Вадим Калініченко, який орендує атракціони, зокрема й колесо огляду. «Як би не хотілось мені працювати на звичному місці, але я розумію користь такого масштабного проекту, адже місто не витрачатиме на нього кошти, навпаки – кошти в місто зайдуть. Це буде очевидна користь для всіх, і я не можу стояти на заваді реалізації цієї ідеї. З міською владою маємо діалог, тож мої проекти теж будуть реалізовані», – цитує Вадима Калініченка прес-служба міськради. Цікаво, що ще тиждень тому підприємець не погоджувався з рішенням влади прибрати колесо зі старого місця. В коментарі «Суспільному» він розповідав, що в нього є документи, які підтверджують безпечність колеса та договір оренди атракціонів, який дійсний іще понад рік. Орендар підкреслював, що остання перевірка технічного стану атракціону відбулась у вересні 2021 року – й усе було добре.

Однак, як зауважила представниця юрвідділу міського департаменту правової політики, атракціон побудували понад 50 років тому. На засіданні громадської ради хтось із присутніх відмітив, що атракціон установили в парку в 1979 році, тобто 43 роки тому, йому не може бути більше 50-ти років. На що представниця юрвідділу відповіла: «Відповідно до довідки КП “Гарантія”, колесо змонтоване в кінці 60-х років. А всі спірні питання будуть у разі чого вирішуватися в суді. Відповідно до норм, експлуатація таких конструкцій – 20–40 років. Якщо це буде спірне питання, то суд буде враховувати й цю підставу – строки експлуатації». Та як було сказано вище, підприємець, який орендував розважальну техніку, з міською владою судитись наміру не має.

Проте громадськість пояснення юриста не переконали. Наприклад, Тетяна Шмига в соцмережі рішенням херсонської влади здивована: «В Австрии, в Вене, стоит самое старое колесо обозрения. Его установили в 1897-м году. И никто не пытается его снести, применяя термин аварийности или усталости металла… Почему мы должны что-то сносить чтобы что-то построить? У нас что, мало места для таких построек?».

У ПАРКУ РУБАТИМУТЬ ДЕРЕВА

Крім демонтажу колеса огляду, херсонці в соцмережах активно обговорювали й спил дерев у парку «Херсонська фортеця». Начебто там уже почали рубати дерева, зокрема біля атракціонів. 22 січня автор цих рядків побувала в парку біля колеса огляду та інших атракціонів і ніяких «свіжих» пеньків не побачила, хіба що купку зрізаних гілок. Як розповів найманий працівник парку атракціонів, біля колеса огляду поки жодних робіт не відбувається – поки все спокійно.

Але на парк усе ж чекає «велика рубка», що підтвердили в прес-службі міськради. Міжвідомча комісія, до складу якої входять представники мерії, екоінспекції та фахівці-екологи, перевірила дерева й визначила аварійні. Під час перевірки з’ясувалось, що дерева в парку висаджували востаннє 50 років тому, а інвентаризували в 2019 році. «У парку нумерувалися дерева, які потребують санітарної обрізки, й ті, які потрібно видаляти. Оскільки комісія ще працює, акт обстеження не складався. Якщо в громадської ради є бажання, ми можемо вийти повторно на те місце, де ви кажете, що там здорові дерева. Разом ще раз подивимося», – зазначила на засіданні громадської ради начальниця управління комунального господарства Людмила Жуган.

Разом із тим у коментарі «Суспільному» директор КП «Парки Херсона» Сергій Данилов зауважив, що в парку «Херсонська фортеця» спилюватимуть не лише хворі дерева (яких, за його словами, там більше половини від загальної кількості), а й ті, які заважатимуть демонтажу колеса огляду. З датою початку «зачистки» чиновники ще не визначились.

КОМУ КОЛЕСО ЗА $ 60 ТИСЯЧ?

До речі, в Дніпрі з атракціоном – схожа історія. Там минулого тижня також заговорили про необхідність прибрати колесо огляду з місцевого парку. Причина – реконструкція паркової зони. Однак у Дніпрі колесо належить підприємцю, й він мав намір продати його за $ 60 тисяч. На відповідне оголошення й натрапили журналісти ТСН. Власник розповів, мовляв, як не шкода, а продати, ймовірно, доведеться: «У випадку реконструкції продамо, якщо не запропонують інше місце». Представники міськради Дніпра запевнили, що капітальний ремонт у парку стартує наступного року, а зараз усе на стадії проектування. Після спілкування з журналістами власник колеса оголошення про продаж із сайту видалив. Він повідомив, що вирішив усе ж почекати: а може, реконструкція парку взагалі не розпочнеться.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів